جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۰۵:۴۹

وزیر راه و شهرسازی از افزایش سقف تسهیلام مسکن مهر خبر داد و گفت: در مسکن اجتماعی واحدها متناسب با وسع درآمد خانوار…

وزیر راه و شهرسازی از افزایش سقف تسهیلام مسکن مهر خبر داد و گفت: در مسکن اجتماعی واحدها متناسب با وسع درآمد خانوار قیمت گذاری می شود و هر فرد با پرداخت حداکثر 40 درصد درآمد خود به صورت اجاره ای امکان سکونت در آن واحد را پیدا می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، عباس آخوندی از اختصاص 50 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانک‌ها در حوزه مسکن مهر خبر داد و گفت: با تخصیص این سقف تسهیلات مسکن مهر بین 20 تا 30 میلیون ریال افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه بر اساس شیوه نامه جدید سقف وام مسکن مهر در کشور به 250 میلیون ریال می رسد و میزان کسری تسهیلات برای تکمیل مسکن تامین می شود افزود : با درخواست وزارت راه و شهرسازی زمان بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر نیز از 15 سال به 20 سال با محاسبه دوران مشارکت افزایش یافته است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه از بانک مسکن به عنوان بانک عامل درخواست شده است تا تسهیلات را به خصوص از اقشار کم درآمد به صورت پلکانی دریافت کند، افزود: تکمیل و واگذاری هزار واحد مسکن مهر تا پایان امسال انجام می شود و در مجموع 800 هزار واحد مسکونی مهر در کشور در قالب مسکن مهر اقشار کم درآمد و خود مالکی در دست ساخت است.

آخوندی با اشاره به اینکه از مسکن های اجتماعی به طرح جامع مسکن تعبیر نشود افزود : مسکن های اجتماعی ویژه افراد کم درآمد جامعه است و با طرح جامع مسکن که تمام انواع مسکن را در بر دارد متفاوت است.

وی افزود: در طرح مسکن اجتماعی متوسط زیربنای هر واحد مسکونی 50 متر است که برای خانوارهای دارای فرزند به 70 متر نیز می رسد اما واحدهای مسکن مهر تا 90 متر مربع وسعت دارد.

وزیر راه و شهرسازی بابیان اینکه در طرح مسکن مهر علاوه بر پرداخت وام ، مابقی هزینه بر عهده متقاضی است، اظهار داشت: اما در مسکن اجتماعی واحدها متناسب با وسع درآمد خانوار قیمت گذاری می شود و هر فرد با پرداخت حداکثر 40درصد درآمد خود بصورت اجاره ای امکان سکونت در آن واحد را پیدا می کند.

وی خاطر نشان کرد: واحد مسکن اجتماعی به صورت اجاره در اختیار متقاضیان قرار می گیرد و دولت اعلام کرده است که واگذاری آنها از سال 93 آغاز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.