چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۱۱:۲۶

به گزارش حوزه پارلمان باشگاه خبرنگاران، “مهرداد بذرپاش” عضو هیئت‌رئیسه فراکسیون حج و زیات مجلس شورای اسلامی با یادآوری تشکیل جلسه این فراکسیون،…

به گزارش حوزه پارلمان باشگاه خبرنگاران، “مهرداد بذرپاش” عضو هیئت‌رئیسه فراکسیون حج و زیات مجلس شورای اسلامی با یادآوری تشکیل جلسه این فراکسیون، گفت: امروز نخستین جلسه فراکسیون حج و زیارت مجلس برگزار شد و راهبردهای کلی حرکت فراکسیون و نحوه تعامل آن با سازمان‌های اجرایی و پشتیبانی‌کننده در حوزه حج و زیارت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: اصلی‌ترین راهبرد اتخاذ شده از سوی فراکسیون حج و زیارت، ارتقای کیفی خدمات به زائران است که این ارتقاء کیفیت در حوزه‌های اجرایی، خدمات عمومی و خدمات فرهنگی به زائران بوده که برای پیگیری در دستور کار فراکسیون  قرار دارد.

عضو هیت‌رئیسه فراکسیون حج و زیات مجلس با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین اقدامات، تلاش و پیگیری جهت رقابتی کردن فعالیت شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات به زائران است، ‌تصریح کرد: اعتقاد بر این است که وقتی ارائه خدمات به سمت رقابتی شدن هدایت شود، کیفیت خدمات افزایش پیدا کرده و هزینه‌ها برای زائران نیز به صرفه‌تر خواهد بود؛ در غیر این صورت و با نبود رقابت به طور طبیعی نمی‌توان توقع کیفیت بالا یا هزینه‌های پایین‌تر از سطح متوسط را داشت.

بذرپاش با یادآوری دستور کار دیگر فراکسیون حج و زیارت مجلس، گفت: اقدام دوم فراکسیون حج و زیارت، بررسی هدف‌های قانونی و پیگیری جهت اصلاح قوانین و یا تصویب قوانین جدید برای کمک به سازمان‌ها به ویژه سازمان حج و زیارت به عنوان سازمان اصلی و پیشرو در ساماندهی و مدیریت امور زائران است.

وی اظهار داشت: موضوع سوم، حمایت از سازمان حج با هدف کارآمدسازی هر چه بیشتر این سازمان به لحاظ ساختاری، منابع، امکانات و یاری‌رسانی به سازمان‌های دیگر مشابه سازمان حج است.

عضو هیئت‌رئیسه فراکسیون حج و زیات مجلس ادامه داد:‌ فعالیت بعدی فراکسیون حج و زیارت مجلس بررسی و حمایت از فعالیت‌های ستاد عتبات عالیات کشور عراق بوده که این خدمات در چند سال اخیر خدمات قابل توجهی بوده است.

بذرپاش گفت: ساخت صحن حضرت زهرا(س) در حرم حضرت امیرالمومنین(ع) و بازسازی بخش‌های زیادی از حرم سیدالشهدا(ع)، حرم حضرت ابوالفضل(ع) و اصلاح محیط‌های پیرامونی حرمین شریفین، کربلای معلی و اقدامات دیگر از این حیث، جزو فعالیت‌هایی است که ستاد عتبات انجام داده که نیازمند حمایت جدی‌تر از سوی مجلس است.

وی تأکید کرد: تقویت ارتباط با سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری، آموزش و اطلاع‌رسانی به موقع، دقیق و صحیح به مردم، حقوق زائران و مشکلات و کمبودها نیز جزو رئوس فعالیت این فراکسیون است.

عضو هیئت‌رئیسه فراکسیون حج و زیات مجلس با بیان اینکه تعقیب حوادثی که در کشورهای مورد نظر اتفاق می‌افتد از دیگر وظایف فراکسیون حج و زیارت مجلس است، افزود:  افزایش سهمیه اعزام از طریق رایزنی دستگاه دیپلماسی کشور نیز جزو اولویت‌های بعدی فراکسیون خواهد بود که در همین راستا با دعوت از مسئولان سازمان حج و زیارت برای همفکری و همگرایی بیشتر مجلس و این سازمان نیز به زودی برگزار خواهد شد و ادامه پیدا خواهد کرد.

عضو هیئت‌رئیسه فراکسیون حج و زیارت مجلس در پایان خاطرنشان کرد: امید است با برگزاری چنین جلساتی و پیگیری‌هایی در افق سه تا چهار سال آینده شاهد شرایط مطلوب‌تر هم به لحاظ کمّی، افزایش اعزام‌های بیشتر و به لحاظ کیفی و خدمات مطلوب‌تر زائران باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.