دوشنبه، ۱۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۳۰

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی پورمختار بعدازظهر یکشنبه در بازدید اعضای کمیسیون اصل 90 از پارس جنوبی اظهار داشت: امروز بازدیدهایی را از…

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی پورمختار بعدازظهر یکشنبه در بازدید اعضای کمیسیون اصل 90 از پارس جنوبی اظهار داشت: امروز بازدیدهایی را از طرح‌های توسعه‌ای فازهای پارس جنوبی داشتیم و به بررسی مشکلات و تنگناهای موجود در این منطقه پرداختیم که در کمیسیون مربوطه به بررسی این موضوعات خواهیم پرداخت.

وی با اشاره به نامگذاری امسال توسط رهبر معظم انقلاب به نام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی افزود: بر اساس نیازهای اقتصادی کشور تلاش می کنیم تا با  راه اندازی فازهای باقیمانده پارس جنوبی شاهد رونق اقتصادی بیشتر در کشور باشیم.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این کمیسیون به عنوان یک نهاد نظارتی می تواند در رفع مشکلات پارس جنوبی به صنعت نفت کمک‌های بسیار زیادی داشته باشد.

لزوم توانمندسازی نیروها و پیمانکاران داخلی در صنعت نفت

وی با تحسین تلاش‌های صورت برای توسعه طرح‌های پارس جنوبی، ادامه داد: تلاش‌های بسیار خوبی در این منطقه عظیم صنعتی و اقتصادی صورت‌گرفته است مه باید از تلاش وزیر نفت و مسئولان و مجریان و کارکنان این منطقه تقدیر کنیم.

پورمختار بیان داشت: توانمندسازی نیروها و پیمانکاران داخلی در صنعت نفت نقش بسیار مهمی در توسعه این مناطق دارد و باید در راستای خودکفایی کشور از نیروها و پیمانکاران داخلی بیش از پیش استفاده کنیم.

وی با اشاره به نقش بسیار مهم تعامل سازنده مجلس و دولت در هموار ساختن پیشرفت ایران اسلامی، تاکید کرد: از مهمترین برنامه‌های حمایتی مجلس از دولت و خصوصا وزارت نفت بمنظور برداشت و صیانت از میادن مشترک نفت و گازی افزایش سهم صندوق توسعه ملی و همچنین سهم وزارت نفت در بودجه سال جدید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.