جمعه، ۱۱ اردیبهشت ۹۴ - ۱۱:۱۱

به گزارش میهن پست – مدتی است که نوسان در خرید و فروش بازار جهانی طلا به سمت افزایش قیمت آن نسب به سال…

به گزارش میهن پست – مدتی است که نوسان در خرید و فروش بازار جهانی طلا به سمت افزایش قیمت آن نسب به سال های گذشته  مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است.در این میان رییس اتحادیه طلا و جواهر می گوید: تغییرات جهانی قیمت طلا باعث افزایش قیمت در بازار داخلی شد؛ البته هیجانی در بازار نداشتیم.

محمد کشتی آرای اظهارکرد: قیمت جهانی طلا در طول هفته گذشته با توجه به افزایش نرخ دلار و بالا رفتن ارزش سهام اروپا و از طرفی افزایش تقاضا برای خرید در بازارهای جهانی افزایش یافت.

وی با بیان اینکه قیمت جهانی طلا در اوایل هفته حدود 1180 دلار بود که در اواخر هفته به حدود 1210 دلار رسید، گفت: قیمت جهانی طلا در طول هفته گذشته حدود 30 دلار افزایش قیمت داشت و این در حالی است که قیمت ارز در داخل کشور تغییراتی نداشت.

کشتی آرای در عین حال بیان کرد: قیمت سکه در طول هفته گذشته حدود 5500 تومان، نیم سکه 8000 تومان و ربع سکه 2000 تومان افزایش قیمت داشت. این در حالی است که سکه یک گرمی حدود 2000 تومان ارزان شد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه این روزها سطح معاملات در بازار طلا بهتر از ماه های قبل شده است، گفت: تغییرات جهانی قیمت طلا باعث افزایش قیمت در بازار داخلی شده است و هیجانی در بازار داخلی نداشتیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.