پنجشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۵۱

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈعباس کشاورزˈ روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از مزارع کشت داربستی گوجه فرنگی در هرمزگان، اظهار داشت: وزارت جهاد…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈعباس کشاورزˈ روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از مزارع کشت داربستی گوجه فرنگی در هرمزگان، اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی تولید کشت های متراکم، اصلاح الگوی کشت، افزایش ضریب مکانیزاسیون ، پایداری تولید در محصولات اساسی و استراتژیک را در اولویت کارها قرارداده است.

کشاورز ضمن ابراز رضایت از تلاش های انجام شده در حوزه کشاورزی در هرمزگان، تصریح کرد: در بازدید انجام شده از مزارع کشت داربستی گوجه فرنگی با آب شور در این استان، مشخص است که تلاش های بسیار خوب و رضایت بخشی در بخشهای مختلف کشاورزی هرمزگان به ویژه کشت داربستی انجام شده است.

با توجه به خشکسالی مستمر در هرمزگان استفاده از روش های نوین از جمله کشت داربستی با هدف افزایش تولید در واحد سطح با شعار استفاده از آب کمتر برای تولید بیشتر در این استان عملی شده و سازمان جهاد کشاورزی به عنوان متولی بخش کشاورزی موفقیت های خوبی دراین زمینه داشته است.

از هر هکتار مزرعه گوجه فرنگی کشت شده به روش سنتی حداکثر 25 تن محصول برداشت می شود که این رقم در روش داربستی با هشت برابر افزایش به 200 تن می رسد.ک/3

7198/668 ** 1552

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.