شنبه، ۰۷ تیر ۹۳ - ۰۵:۰۸

پایگاه اطلاع رسانی فرانسوی “نوول ابسرواتور” در گزارشی با عنوان “آیا غرب و ایران با یکدیگر متحد می‌شوند؟” نوشت: نیاز غرب در زمینه…

پایگاه اطلاع رسانی فرانسوی “نوول ابسرواتور” در گزارشی با عنوان “آیا غرب و ایران با یکدیگر متحد می‌شوند؟” نوشت: نیاز غرب در زمینه انرژی به ایران افزایش یافته است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، نوول ابسرواتور نوشت: ساعت 9 روز 16 ژوئن گذشته (26 خرداد)، شرکت گازپروم روسیه اعلام کرد که تحویل گاز به اوکراین را متوقف کرده است.

گازپروم همچنین به بروکسل هشدار داد که تحویل گاز به برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز می‌تواند متوقف شود.

نوول ابسرواتور در بخش دیگری از این گزارش اضافه کرد: “پایتخت‌های اروپایی از مواضع سخت کرملین و به‌ویژه پس از الحاق منطقه خودمختار کریمه به روسیه شدیداً نگران شدند و توجه به منبع دیگری را برای تأمین سوخت خود در سر پروراندند”.

این نشریه فرانسوی با اشاره به اینکه تهدید جنگ سوم گازی موجب توجه اروپا به ایران شده است، نوشت: “این امر باعث شد که صدراعظم آلمان بیش از هر زمان دیگر نگاهش به‌سوی ایران که دومین ذخایر طبیعی جهان را داراست معطوف شود”.

به‌نوشته نوول ابسرواتور، تاکنون چنین رویکردی به‌دلیل تحریم‌های اقتصادی ناشی از برنامه هسته‌ای ایران دیده نمی‌شده است، از این پس تغییر خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *