یکشنبه، ۰۶ مهر ۹۳ - ۱۱:۰۸

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: افزایش ظرفیت ایستگاه تصفیه‌خانه فاضلاب البرز ضروری است. مسعود کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان…

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: افزایش ظرفیت ایستگاه تصفیه‌خانه فاضلاب البرز ضروری است.

مسعود کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه البرز، اظهار کرد: امروزه اکثر کشورها از فاضلاب تصفیه شده در بسیاری از مصارف خود استفاده می‌کنند. در استان البرز روز به روز مقدار پس‌آب‌ها افزایش پیدا می‌کند. با استفاده از روش‌های نوین می‌توانیم پس‌آب‌ها را در حد آب شرب تصفیه کنیم اما در استفاده از این آب‌های تصفیه شده برای شرب از لحاظ شرعی کمی با مشکل مواجهیم که آن هم راهکارهایی دارد.

وی افزود: جهاد کشاورزی، برنامه‌ریزی‌های دقیقی در این رابطه دارد که اصلی‌ترین و مهم‌ترین آن افزایش ظرفیت ایستگاه تصفیه‌خانه البرز و رساندن آن به 1300 لیتر است که در این صورت می‌توان از آب‌های تصفیه شده در صنعت و کشاورزی استان‌ البرز استفاده کرد.

کریمی خاطرنشان کرد: مقدار پس‌آبی که در حال حاضر به ایستگاه تصفیه خانه البرز وارد می‌شود، حدود 600 تا 700 لیتر است که طبق آمار، این مقدار باید به 1300 لیتر برسد که در این زمینه به کمک اداره آب و فاضلاب استان البرز نیاز است.

وی ادامه داد: در ایستگاه تصفیه فاضلاب ماهدشت از سیستم‌های قدیمی استفاده می‌شود که اخیرا در این مورد هم اقداماتی انجام شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی البرز یادآور شد: ساخت ایستگاه پمپاژ یعنی قسمتی که آب تصفیه شده را به کانال‌های اصلی وصل می‌کند با صرف اعتبارات از سوی جهاد کشاورزی معادل حدود پنج میلیارد تومان، نزدیک به 95 درصد پیشرفت داشته‌ است. با انتقال آب از ایستگاه‌ها به اراضی کشاورزی، حدود 2000 هکتار زمین می‌توانند از این آب استفاده کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.