شنبه، ۱۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۳۵

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوا، جدیدترین گزارش پنتاگون حکایت از افزایش 50 درصدی تجاوز جنسی در ارتش آمریکا در سال…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوا، جدیدترین گزارش پنتاگون حکایت از افزایش 50 درصدی تجاوز جنسی در ارتش آمریکا در سال 2013 در مقایسه با سال 2012 دارد که انتشار این گزارش واکنش مقامات وزارت دفاع آمریکا را در پی داشت و دلیل افزایش میزان تجاوز را تصمیم جدید این وزارتخانه برای ترغیب قربانیان چنین حوادثی برای گزارش این موارد عنوان کردند.

تجاوز جنسی و ارتباط نامشروع در میان نظامیان آمریکایی امری مرسوم است . این مورد تا کنون سبب رسوایی های زیادی برای ارتش این کشور شده برای مثال در سال 2012 میلادی افشای رابطه خارج از چارچوب “دیوید پترائوس” رئیس وقت سازمان سیا با نگارنده کتاب خاطرات وی سبب استعفای او از این سمت شد و این در حالی بود که پترائوس از خوشنام ترین ژنرال های ارتش آمریکا محسوب می شد.

علاوه بر آن در دوره اول ریاست جمهوری اوباما، وقتی که رئیس جمهور آمریکا به کلمبیا سفر کرده بود محافظین وی اقدام به تجاوز به یک زن در این کشور کرده بودند که این اقدام موجب اخراج آنها از کلمبیا شده و تبعات زیادی را برای واشنگتن به دنبال داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.