سه شنبه، ۱۸ شهریور ۹۳ - ۰۳:۰۳

سرپرست بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: نرخ حوادث منجر به فوت ناشی از کار در استان در…

سرپرست بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: نرخ حوادث منجر به فوت ناشی از کار در استان در مقایسه با سال گذشته چهار درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خلیج فارس، محمدعلی سلیمی افزود: بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که هر ساله با افزایش شاغلین صنعتی، میزان بروز حوادث فوتی ناشی از کار افزایش یافته است.

سلیمی اظهار کرد: از 180 کارگاه صنعتی بالای 10 نفر شاغل در استان، حدود 60 درصد آنها واحدهای خدماتی و ساختمانی هستند که به علت نبود مهارت کارگران و عدم برخورداری از آموزش‌های ایمنی متناسب با کار در معرض حوادث ناشی از کار قرار دارند.

وی اضافه کرد: با اجرای بخشنامه بررسی صلاحیت ایمنی و پیمانکاری، بخش زیادی از حوادث ناشی از کار در بخشهای ساختمانی و خدماتی کاهش می‌یابد.

به گفته مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، اجرای آیین نامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران، مهمترین راهکار در کاهش حوادث ناشی از کار بالاخص در بخش ساختمانی و خدماتی است که بازخورد آن آینده نگری در فعال سازی کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار، بهبود و ترویج آموزش‌های ایمنی که دارای گواهینامه از مراجع ذیصلاح است را شامل می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به تدوین آیین نامه ایمنی در امور پیمانکاری توسط شورای عالی حفاظت فنی و ابلاغ دستورالعمل تایید صلاحیت ایمنی، کلیه اشخاص حقیقی یا حقوقی که به عنوان پیمانکار مشغول فعالیت هستند موظفند قبل از عقد هر گونه قرارداد پیمانکاری، گواهینامه صلاحیت ایمنی را از اداره‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی سراسر کشور به منظور صیانت از نیروی انسانی و منابع مادی کشور و پیشگیری از حوادث ناشی از کار دریافت کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *