دوشنبه، ۱۴ مهر ۹۳ - ۰۷:۳۸

فرمانده‌ی انتظامی استان اردبیل از افزایش کشفیات مواد مخدر امسال نسبت به سال پیش خبر داد و گفت: پیشگیری از مصرف مواد مخدر…

فرمانده‌ی انتظامی استان اردبیل از افزایش کشفیات مواد مخدر امسال نسبت به سال پیش خبر داد و گفت: پیشگیری از مصرف مواد مخدر نیازمند فرهنگسازی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در اردبیل، سردار «ابراهیم کریم‌خانی» فرمانده‌ی انتظامی استان اردبیل در مراسم صبحگاه نیروی انتظامی از افزایش 69 درصد کشف مواد مخدر در استان خبر داد و گفت: کشفیات مواد مخدر امسال نسبت به پارسال، افزایش یافته است اما هم‌چنان مصرف مواد مخدر از جمله تریاک، هروئین و دیگر مواد مخدر صنعتی در جامعه رایج است.

وی با اشاره به اینکه پیشگیری از مصرف مواد مخدر نیازمند فرهنگسازی است، در ادامه برضرورت تعامل با دانشگاه‌ها برای فعالیت‌های پژوهشی، علمی و فرهنگی تأکید کرد.

فرمانده‌ی انتظامی استان اردبیل با اشاره به کاهش شمار تلفات تصادف‌ها بخاطر تلاش‌های نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: امسال تلفات جاده‌ای یک درصد افزایش اما تلفات تصادفات رانندگی در داخل شهرها با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی مردم 15 درصد کاهش یافته است.

کریم‌خانی در خصوص کاهش جعل و کلاهبرداری در استان نیز، گفت: جعل و کلاهبرداری هم در استان 15 درصد کاهش یافت و کشف جرائم در شش ماهه‌ی نخست سال هفت درصد افزایش و وقوع سرقت در همین مدت 10.4 درصد کاهش یافته است.

وی از افزایش ساعت کاری نیروی انتظامی به مدت دو ساعت در هفته‌ی نیروی انتظامی امسال خبر داد و گفت: استان اردبیل در برقراری نظم و امنیت جزو استان‌های برتر کشور است.

براساس این گزارش، در ادامه حجت الاسلام «محمدعلی قاصدی» رئیس دادگستری کل استان اردبیل در این مراسم با اشاره به اینکه نیروی انتظامی و قوه‌ی قضائیه پناهگاه امن مظلومان است، گفت : باید در جهت اجرای صحیح قانون و بازپس‌گیری حق مظلوم با نیروی انتظامی همکاری کنیم.

وی با بیان اینکه باید همه‌ی مسئولان و مردم برای رسالت عظیم نیروی انتظامی یعنی برقراری نظم و امنیت در جامعه،همکاری کنند، گفت: جامعه‌ی ما آدابی دارد که مزین به قوانین اسلامی است و وظیفه‌ی همه‌ی آحاد ملت و مسئولان نظام محافظت از این ارزش‌هاست.

براساس این گزارش، در این مراسم رژه‌ی نیروهای انتظامی استان برگزار و از فعالان این نیرو تجلیل شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.