جمعه، ۱۳ تیر ۹۳ - ۱۱:۳۳

افزایش کلسترول در طول بارداری ضروری است اما قبل از آن می‌تواند خطرناک باشد و منجر به فشار خون بالا شود.  کلسترول بالا…

500x318x1100 cholesterol pregnancy 0.jpg.pagespeed.ic .f67oMeksT2 افزایش کلسترول خانم های بارداری و رفع آن

افزایش کلسترول در طول بارداری ضروری است اما قبل از آن می‌تواند خطرناک باشد و منجر به فشار خون بالا شود.

 کلسترول بالا در طول بارداری برای ساختن استروئیدی مانند استروژن و پروژسترون ضروری است. کودک در حال رشد شما برای سلامت مغز و اندام خود از کلسترول استفاده می‌کند.

این تغییراتی که در طول بارداری رخ می‌دهد برای رشد جنین و سلامت مادر ضروری است. دکتر جولی اسکات، مدیر پزشکی زایمان در بیمارستان دانشگاه کلرادو می‌گوید: «مادر و جنین دارای آنزیم‌های خاصی برای تغییرات کلسترول به هورمونهای عملکردی هستند.»

کلسترول به طور طبیعی در طول ۳ ماه دوم بارداری افزایش می‌یابد و در ۳ ماه سوم به اوج خود می‌رسد و معمولا ۴ هفته پس از زایمان به حالت طبیعی خود باز می‌گردد. سطح کلسترول از ۲۵ تا ۵۰ درصد افزایش می‌یابد.

کلسترول بالا در زنان باردار معمولا نگران کننده نیست مگر این که خطر بیماری‌های قلبی و عروقی وجود داشته باشد. کاهش آن نیز منجر به زایمان زودرس و کمبود وزن کودک می‌شود.

در حالت عادی ممکن است پزشک برای کاهش کلسترول استاتین تجویز کند. اگر چه تحقیقات نشان داده که این داروها منجر به اختلال در رشد فیزیولوژیک نوزاد می‌شود. بنابراین پیشنهاد می‌شود اگر شما باردارید یا قصد آن را دارید، از این دارو مصرف نکنید.

بهترین راه برای حفظ سطح کلسترول سالم در دوران بارداری خوردن رژیم غذایی متعادل شامل میوه‌ها، سبزیجات و فیبر، اجتناب از چربی‌های اشباع شده و ورزش در حد متعادل است. همچنین به خاطر بسپارید که بدن شما حدود ۳۰۰ کالری اضافه در هر روز احتیاج دارد تا از شما و کودکتان محفاظت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.