سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۳:۳۹

به گزارش خبرنگار مهر، نادو به عنوان متولی مبارزه با دوپینگ در ایران از چند ماه پیش نمونه‌گیری از ورزشکاران رشته‌های مختلف در…

به گزارش خبرنگار مهر، نادو به عنوان متولی مبارزه با دوپینگ در ایران از چند ماه پیش نمونه‌گیری از ورزشکاران رشته‌های مختلف در قالب اردوی تمرینی یا مسابقات بین‌المللی آنها را آغاز کرده است. کشتی، وزنه‌برداری، دوچرخه‌سواری و … از جمله رشته‌هایی هستند که از ورزشکاران آنها طی این مدت توسط افسران ستاد ملی مببارزه با دوپینگ تست دوپینگ گرفته شده  است.

اما با نزدیک شدن به زمان برگزاری بازی‌های آسیایی 2014 در کره‌جنوبی و اهمیت اعزام کاروان پاک به این بازی‌ها، رئیس ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (نادو) یعنی نصرالله سجادی بر روی افزایش نمونه‌گیری‌ها از ورزشکاران تاکید کرده است. به خصوص اینکه طی هفته های گذشته پنج ورزشکار ایران در رشته‌های تیر و کمان و وزنه‌برداری متهم به استفاده از مواد نیروزا شده و به همین دلیل از سوی فدراسیون جهانی رشته‌های خود با محرومیت مواجه شده‌اند.

در هر صورت از این پس ورزشکاران در تیم‌ها و رشته‌های مختلف باید بیشتر از قبل منتظر حضور افسران نادو باشند. این حضور به صورت از پیش هماهنگ شده یا سرزده انجام خواهد شد.

نادو نمونه‌گیری به عمل آمده از ورزشکاران را جهت بررسی و اعلام رای به آزمایشگاه کلن آلمان ارسال خواهد شد.

هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی از 28 شهریورماه در اینچئون کره‌جنوبی آغاز شده و تا 12 مهرماه ادامه خواهد داشت. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.