شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۰

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از استانداری اردبیل ، مجید خدابخش در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان…

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از استانداری اردبیل ، مجید خدابخش در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان افزود: مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کشور به ویژه در استان اردبیل یک وظیفه و تکلیف شرعی است.

وی گفت: اگر بخواهیم تولیدات داخلی را افزایش داده و در استان اشتغال ایجاد کنیم باید مبارزه با قاچاق کالا را در اولویت کاری خود قرار داده و با پدیده قاچاق کالا و ارز که یک تهدید جدی در تمام عرصه های سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی است مبارزه با شیوه های فرهنگ سازی درست انجام شود.

وی بیان کرد: ما باید با احساس تکلیف و مشارکت همگانی برای مبارزه با این پدیده شوم که تهدیدی جدی برای سلامت تولید و اقتصاد کشور است گام های اساسی برداریم.

وی بر لزوم تشدید کنترل های مرزی و گلوگاه ها در زمینه قاچاق کالا تاکید کرد و افزود: با هدف جلوگیری از ورود و خروج کالاهای قاچاق و غیر استاندارد عوامل انتظامی و قضایی باید نسبت به تشدید بازرسی در محل ورودی و خروجی ها در استان اقدام کنند تا از ورود کالاهای قاچاق به استان جلوگیری شود.

وی همچنین نظارت مستمر بر واحدهای تولیدی ، استاندارد سازی واحدها و افزایش کیفیت تولیدات داخلی را ضروری دانست و گفت: برای تامین و تضمین سلامت در مبادلات تجاری و مقابله با قاچاق کالا و ارز دستگاه های اجرایی مرتبط باید از تمام ظرفیت ها ، ابزارها و اهرم های اقتصادی و فرهنگی برای شناساندن خسارت های ناشی از قاچاق به افراد جامعه استفاده کنند.

8123/594/530

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.