سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۷:۵۳

سلامت نیوز:معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: از آغاز طرح تحول نظام سلامت 10 درصد به بار مراجعان بیمارستانی این دانشگاه افزوده…

سلامت نیوز:معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: از آغاز طرح تحول نظام سلامت 10 درصد به بار مراجعان بیمارستانی این دانشگاه افزوده شده و وزارت بهداشت برای مدت ۴۵ روز، 13 میلیارد تومان اعتبار به دانشگاه داده است.

رضا پایدار در گفت‌و گو با فارس، در مورد آخرین وضعیت اجرای طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: از 15 اردیبهشت با اعلام وزارت بهداشت اجرای این طرح در دانشگاه علوم پزشکی ایران آغاز شد و ستاد طرح تحول در این دانشگاه و معاونت درمان تشکیل شد که پیگیر مصوبات جدید است.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیمارانی که به بیمارستان‌ها مراجعه کرده و بستری می‌شوند 10 درصد بیشتر هزینه‌ها را پرداخت نمی‌کنند و چنانچه خدمات تجهیزاتی یا دارویی نیاز داشته باشند هماهنگی‌های لازم انجام می‌شود.

پایدار گفت: حتی اگر برخی خدمات در بیمارستان‌ها مانند سی‌تی اسکن وجود نداشته باشد به بیمارستان دیگری ارجاع داده می‌شود و در صورت نبود این تجهیزات در این بیمارستان‌ها بیمار را به بخش خصوصی اعزام خواهیم کرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران در رابطه با مشکلات پیش آمده با اجرای این طرح گفت: هر طرحی مشکلات جزئی خود را دارد که به تدریج در حال رفع آنها هستیم، بیشتر این مشکلات ناشی از خدمات فوق تخصصی است که مشخص نشده مشمول بیمه قرار می‌گیرد یا خیر که به تدریج در حال حل آن هستیم.

پایدار افزود: برخی از روش‌های جدید پزشکی هنوز از نظر بیمه پذیرفته نیست یا برخی داروها هستند که قبل از وارد شدن به سیستم درمان باید ارزیابی شوند که این موارد مشکلات جزئی را شامل می‌شوند.

وی گفت: در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی ایران از آغاز طرح تحول نظام سلامت 10 درصد به بار مراجعان بیمارستانی افزوده شده و این در حالی است که کمبود پرسنل، پزشک و پرستار همیشه بوده اما قرار است که این طرح به صورت جهادی اجرا شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران در رابطه با پوشش بیمه در این طرح گفت: بیمه سلامت و تأمین اجتماعی ارتباط تنگاتنگی با دانشگاه دارند و طلب ما را تا آخر اسفند پرداخت کردند. بخشی از اسناد فروردین نیز ارسال شده که منتظر پرداخت آنها هستیم.

پایدار گفت: هزینه‌هایی که بیمارستان‌ها در این طرح متحمل می‌شوند توسط وزارت بهداشت رصد می‌شود و برای اجرای این طرح 13 میلیارد تومان برای مدت زمان 45 روز به این دانشگاه داده شده، تا امروز مشکل اعتباری نداشته‌ایم و پس از پایان این مدت حتما اعتبارات جدید تزریق می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.