یکشنبه، ۲۶ مرداد ۹۳ - ۰۳:۲۰

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت: هر ساله در فصل گرما، میزان مصرف آب به اوج می‌رسد و روز گذشته به دلیل…

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت: هر ساله در فصل گرما، میزان مصرف آب به اوج می‌رسد و روز گذشته به دلیل افزایش ناگهانی دما یکی از پرمصرف‌ترین روزها در فصل تابستان بود.

غلام‌رضا براتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه‌خوزستان، اظهار کرد: پیک مصرف آب در اهواز از ساعت 11 تا یک بعدازظهر و عصر 18 تا 2 بامداد است اما امسال خوشبختانه نسبت به سال‌های گذشته شرایط بهتری در اهواز داشتیم.

وی افزود: با بهره‌برداری از طرح آبرسانی غدیر و تأمین آب تصفیه‌خانه شماره 2 که 60 درصد جمعیت اهواز را تأمین می‌کند، به علاوه بر افزایش کیفیت آب، کمیت و راندمان آب به میزان مطلوبی بالا رفته است. در روزهایی که میزان مصرف آب بالا می‌رود تولید تصفیه‌خانه‌های فاضلاب به اوج خود می‌رسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز ادامه‌ داد: با هر افزایش 2 درجه‌ای دما، میزان مصرف آب 10 درصد بیشتر می‌شود. میزان مصرف آب در روزهای گرم تابستان به 40 مترمکعب در روز رسیده است.

وی یادآورشد: اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی مصرف آب در صرفه‌جویی آن تأثیر مثبتی داشته است. مردم باید بیش از این در مصرف آب صرفه‌جویی کنند.

براتی خاطرنشان‌کرد: صرفه‌جویی‌های صورت گرفته، اهواز را از شرایط بحرانی کمبود آب که در کل کشور حاکم شده دور کرده و بحران کمبود آب به حداقل رسیده است، البته کم‌فشاری‌ آب در مناطق مختلف مشاهده می‌شود اما خوشبختانه منجر به بحران آب و در نهایت جیره‌بندی نشده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت: با وجود بحران آب در کشور خوشبختانه در اهواز قطعی آب نداریم، مگر این‌که مشکل فنی یا شکستگی در تصفیه‌خانه‌ها یا شبکه‌های انتقال آب پیش بیاید.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.