شنبه، ۱۸ مرداد ۹۳ - ۰۷:۰۰

قائم مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی از وجود 161 هزار مشترک آب در سطح استان خبر داد و گفت: خدمات آب…

قائم مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی از وجود 161 هزار مشترک آب در سطح استان خبر داد و گفت: خدمات آب شرب استان از طریق 130 حلقه چاه آب شرب، 1900 کیلومتر شبکه‌ی توزیع و 580 کیلومتر خط انتقال تأمین و ارائه می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، «کاظم نصرآبادی» صبح امروز(شنبه 18 مردادماه) در جمع خبرنگاران گفت: تابستان امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه پارسال، 9 تا 10درصد افزایش مصرف آب در استان داشتیم.

وی با توجه به محدودیت منابع آبی استان ادامه داد: مشترکان اصول صرفه‌جویی در مصرف آب را همیشه سرلوحه‌ی کار خود قرار دهند تا بتوانیم ضمن حفظ منابع برای آیندگان خدمات پایدار و مستمر به مشترکان ارائه کنیم.

قائم مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی با تقدیر از همکاری مشترکان در کنترل مصارف در برخی از ایامی که اطلاع‌رسانی شده است، ادامه داد: در برخی روزهای گذشته علاوه‌بر گرمای هوا با پدیده گرد و غبار نیز مواجه بودیم که با اطلاع‌رسانی‌های انجام شده مشترکان نهایت همکاری را در راستای مصرف بهینه و جلوگیری از قطعی آن داشته‌اند و انتظار می‌رود این همکاری ادامه داشته باشد تا همه‌ی شهروندان استان از خدمات مطلوب آب شرب بهره‌مند باشند.

نصرآبادی با اشاره به اینکه در خرداد و تیرماه پارسال، تولید آب در استان 8 میلیون مترمکعب بوده است، گفت: در خرداد و تیر امسال این رقم به حدود 9 میلیون مترمکعب رسیده است.

وی با اشاره به راهکارهای صرفه‌جویی در مصرف آب تصریح کرد: نصب سایبان برای کولر، آبیاری باغچه‌ها در ساعت‌های خنک روز، کاهش مدت زمان دوش گرفتن و حذف مصارف غیرضروری آب، استفاده نکردن از جریان مداوم آب شرب برای ذوب مواد غذایی منجمد شده، کاشت درختچه و بوته‌های مقاوم به گرما و خشکسالی و کم آب در باغچه‌ها و فضای سبز شهرها، عدم شست‌وشوی پارکینگ، حیاط، منازل و خودروها با آب شرب جزء راهکارهای صرفه‌جویی در مصرف آب است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.