شنبه، ۲۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۳۲

به گزارش خبرنگار مهر، مجید عسکری پیش از ظهر شنبه در جمع خبرنگارن گفت: هر سال کرایه تاکسی 25 درصد افزایش پیدا می…

به گزارش خبرنگار مهر، مجید عسکری پیش از ظهر شنبه در جمع خبرنگارن گفت: هر سال کرایه تاکسی 25 درصد افزایش پیدا می کرد این در حالی است طبق مذاکرات انجام شده قرار است افزایش کرایه تاکسی در کرمان طی سال جاری بین 12 تا 13 درصد خواهد بود.

این مسئول با اشاره به اینکه نرخ تاکسی‌ های درون ‌شهری کرمان در حال بررسی است، یادآور شد: تاکنون مصوبه ‌ای در این خصوص به سازمان تاکسیرانی کرمان ابلاغ نشده است.

وی با اشاره به اینکه نرخ جدید بعد از تصویب شدن اعمال خواهد شد، گفت: نرخ جدید کرایه تاکسی های دورنی شهری از اول خردادماه اعمال می شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسی رانی شهرداری کرمان به افزایش قیمت سوخت اشاره و تصریح کرد: این میزان افزایش قیمت با توجه به طولانی بودن مسیرها به ویژه برای رانندگان مسیر فرودگاه ناکافی است.

تشدید نظارت بر فعالیت تاکسی ها/ با رانندگان متخلف برخورد می شود

عسکری از تشدید نظارت اکیپ بازرسی سازمان تاکسی رانی و تعزیرات حکومتی بر فعالیت تاکسی ها در شهر کرمان خبر داد و افزود: چنانچه رانندگان اقدام به اخذ بیش از مبلغ تصویب شده از مسافران کنند برابر قانون با آنها برخورد خواهد شد.

وی از تجهیز تاکسی های فرودگاه کرمان به تاکسی متر در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: با توجه به مسافت های طولانی در شهر کرمان یکی از معضلات اساسی رانندگان تاکسی اخذ کرایه پایین است.

عسکری ادامه داد: در نظر داریم تاکسی های تحت نظارت این سازمان را به سیستم تاکسی متر و GPS مجهز کرده و به زودی سیستم تاکسی بی سیم نیز در کرمان راه اندازی خواهد شد.

به دنبال دریافت سهمیه افزایش تاکسی در کرمان هستیم

این مسئول تعداد تاکسی های موجود در شهر کرمان را جوابگو نیاز مسافران ندانست و افزود: هم اکنون تعداد زیادی در نوبت دریاف تاکسی به سر می برند.

وی با اذعان به این نکته که از سال گذشته سهیمه افزایش تاکسی به  کرمان تعلق نگرفته است، گفت: به دنبال دریافت سهمیه جدید هستیم اما تاکنون سهمیه ای ابلاغ نشده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسی رانی شهرداری کرمان تعداد تاکسی های دورن شهری کرمان چهار هزار و 700 تاکسی عنوان کرد و افزود: اگر بتوانیم سهمیه جدید را دریافت کنیم 17 درصد باقی مانده از تاکسی های فرسوده کرمان را طی سال جاری نوسازی خواهیم کرد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.