شنبه، ۱۸ مرداد ۹۳ - ۱۱:۳۸

فرمانده انتظامی استان یزد با اشاره به کاهش انواع سرقت در یزد، از رشد بیش از 40 درصدی کشفیات سرقت منزل و مغازه…

فرمانده انتظامی استان یزد با اشاره به کاهش انواع سرقت در یزد، از رشد بیش از 40 درصدی کشفیات سرقت منزل و مغازه در استان در چهارماهه اول امسال خبرداد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه یزد، سرهنگ ایرج کاکاوند در جمع خبرنگاران اظهارکرد: امنیت، امروزه یکی از نیازهای اساسی جامعه بشری است و نیروی انتظامی به عنوان اثرگذارترین دستگاه در این رابطه، وظیفه حفظ و ارتقاء آن را برعهده دارد.

فرمانده انتظامی استان یزد ادامه‌داد: تحقق این مهم علاوه بر همکاری همه دستگاه‎ها به ویژه دستگاه‎های دخیل در امر امنیت، مشارکت عموم مردم را می‎طلبد و در این بین نقش رسانه‎ها بسیار موثر است.

وی به قلم و اندیشه تاثیرگذار رسانه‌ها در بین جامعه و مخاطبان اشاره کرد و آن را در گسترش امینت در جامعه حائز اهمیت خواند.

وی با اشاره به برخی از برنامه‎های نیروی انتظامی استان یزد به منظور ارتقای امنیت در این استان، اظهارکرد: مبارزه با جرم سرقت در استان، روان‎سازی ترافیک و کاهش تلفات حوادث ترافیکی، مبارزه با توزیع‎کنندگان خرد موادمخدر به ویژه در محلات و موضوع پیشگیری از وقوع جرم از جمله برنامه‎های نیروی انتظامی در این راستاست.

کاکاوند اعلام‌کرد: در همین رابطه در چهارماهه نخست امسال نیز شاهد کاهش 10 درصدی سرقت‎های مهم در استان و نیز کاهش 27 درصدی کیف‎قاپی در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته بوده‌ایم.

فرمانده انتظامی استان یزد به افزایش پنج درصدی کشف جرائم سرقت در استان در مقایسه با چهارماهه پارسال اشاره کرد و گفت: این افزایش در بخش سرقت‎ از منزل و مغازه طی این مدت به ترتیب رشد 43 و 53 درصدی داشته است.

وی از رشد 22 درصدی کشف سلاح غیرمجاز در چهارماهه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد و اعلام کرد: کشفیات استان در بحث موادمخدر افزایش یا کاهش چشمگیری نسبت به قبل نداشته است ولی اقدامات مناسبی برای پاکسازی مناطق آلوده شهر در دست انجام است.

فرمانده انتظامی استان یزد از کاهش 12 درصدی خطر تلفات جاده‌ای در استان و کاهش هشت درصدی فوتی‌های حوادث رانندگی نیز خبر داد.

وی در بحث جرائم فضای مجازی نیز از رشد 102 درصدی کشفیات نسبت به وقوع جرائم و نیز افزایش 33 درصدی کشف جرائم در چهارماهه ابتدایی امسال گفت.

کاکاوند در رابطه با برخورد با موتورسواران متخلف از سوی نیروی انتظامی گفت: برخوردها براساس جرائم موتورسوارها دنبال می‌شود و پلیس به ویژه در برخورد با موتورسواران متخلف و موتروسیکلت‎های فاقد پلاک جدی است.

وی افزود: می‎دانیم که موتورسیکلت بخشی از زندگی مردم یزد است، اما در مقابل نیز در 60 درصد از تصادفات استان موتورسیکلت‎ها چه مقصر یا غیرمقصر، دخیل‌ هستند.

فرمانده انتظامی استان یزد در رابطه با برخورد با اتباع بیگانه غیرمجاز در استان نیز اظهارکرد: روزانه حدود 50 نفر اتباع غیرمجاز در استان دستگیر و با آنها برخورد قانونی صورت می‎گیرد، ولی در سطح کلان طرحی در استان در حال بررسی است که در صورت تصویب و اجرا قطعاً در ساماندهی اتباع بیگانه استان موثر خواهد بود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.