سه شنبه، ۰۸ مهر ۹۳ - ۰۳:۱۲

‌مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌شمالی گفت: طی شش ماهه‌ی نخست سال نسبت به مدت مشابه پارسال، میزان مصرف آب مشترکان این شرکت…

‌مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌شمالی گفت: طی شش ماهه‌ی نخست سال نسبت به مدت مشابه پارسال، میزان مصرف آب مشترکان این شرکت 3.4 درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خراسان‌شمالی، «سیدابراهیم علوی» اظهار کرد: طی شش ماهه‌ی نخست سال، طبق آمار و ارقام ثبت شده توسط کنتورهای مشترکان 820 میلیون و 792 هزار و 15 مترمکعب آب در استان مصرف شده است.

وی ادامه داد: این میزان مصرف در مقایسه با مدت مشابه پارسال، 650 میلیون لیتر در قالب 3.4 درصد افزایش داشته است.

‌مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌شمالی با اشاره به این در استان 21 درصد از مشترکان بیش از حد الگو آب مصرف می‌کنند، افزود: این شرکت سعی دارد با تذکر و اخطار مشترکان کم مصرف، پرمصرف و مشترکان بد مصرف را به سمت مصرف صحیح سوق دهد.

علوی خاطرنشان کرد: شهرهای درق، حصار گرمخان و سنخواست به عنوان شهرهای پرمصرف و شهرهای راز، لوجلی و تیتکانلو به عنوان شهرهای کم مصرف استان محسوب می‌شوند.

وی با بیان اینکه در کشورهای اروپایی سرانه مصرف برای هر نفر در یک شبانه‌روز 140 لیتر است و این در حالی است که این شاخص در خراسان‌شمالی 220 لیتر است، خاطرنشان کرد: باید فرهنگ مصرف صحیح آب از مصارف غیرضروری در جامعه نهادینه شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.