سه شنبه، ۰۶ خرداد ۹۳ - ۰۱:۵۹

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم شمشیری ظهر دوشنبه در نشست مطبوعاتی اظهار داشت: طی بازدیدی که از کتابخانه های این استان صورت گرفته…

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم شمشیری ظهر دوشنبه در نشست مطبوعاتی اظهار داشت: طی بازدیدی که از کتابخانه های این استان صورت گرفته از نقاط مختلف دارای امتیازات بالایی است.

وی با اشاره به اینکه 350 شاخص برای ارزیابی کتابخانه ها در نظر گرفته می شود، تصریح کرد: این استان با میانگین 80،35 از 100 بیشترین نمره را در ارزیابی ستادی توانسته است کسب کند.

شمشیری با اشاره به اینکه سرانه فضای کتابخانه ها در کل کشور در سال جاری نه درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، اذعان داشت: در این استان نیز سرانه فضای کتابخانه ها در سال جاری نه درصد افزایش داشته است.

200 هزار جلد کتاب در ایستگاه های کوچک مطالعاتی توزیع شده است

مدیر کل امور کتابخانه های کشور یادآور شد: اعتبارات ساخت و ساز کتابخانه ها از طریق استانداری و یا ازطریق اعتبارات ملی که از وزارت فرهنگ و ارشاد ابلاغ می شود داده خواهد شد.

شمشیری بیان داشت: 200 هزار جلد کتاب در ایستگاه های کوچک مطالعاتی توزیع شده که این امر نشان دهنده این است که میزان سرانه مطالعات افزایش پیدا می کند.

وی عنوان کرد: از سال 91 تا کنون 50 هزار جلد کتاب به کتابخانه ها داده شده است.

شمشیری از افزایش حقوق پرسنل نهاد کتابخانه ها نیز خبر داد و افزود: در سال جاری حقوق پرسنل نهاد کتابخانه ها 30 درصد افزایش پیدا کرده است.

اعضا کتابخانه ها نیز 12 درصد رشد داشته است

وی تاکید کرد: چنانچه خیرین در بحث کتابخانه ها نیز فعال شوند بسیاری از مشکلات ما حل خوهد شد و این امر می تواند کمک موثری درکتابخانه های سطح کشور داشته باشد.

مدیر کل امور کتابخانه های کشور اظهار داشت: هر دستگاه وظایفی برای آن تعیین شده و لازم است همکاری بیشتری با آموزش و پرورش داشته باشیم.

شمشیری بیان داشت: 600 ایستگاه مطالعه در سطح کشور وجود دارد.

وی ادامه داد: ارزیابی کتابخانه های روستایی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *