پنجشنبه، ۱۵ خرداد ۹۳ - ۰۱:۳۴

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈاسماعیل مکی زادهˈ روز پنجشنبه اظهار داشت: دراین مدت 38 هزارو 603 تن کالا از بندرلنگه صادر شده که…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈاسماعیل مکی زادهˈ روز پنجشنبه اظهار داشت: دراین مدت 38 هزارو 603 تن کالا از بندرلنگه صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 37 درصد رشد داشته است.

وی عمده کالاهای صادراتی از بندرلنگه را شامل میوه ، تره بار، خشکبار، مواد معدنی و مصالح ساختمانی اعلام کرد و افزود: کالاهای صادراتی به بازار تجارت آزاد کشورهای حوزه خلیج فارس ارسال می شود.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه با اشاره به رشد 122 درصدی ترانزیت کالا از بندرلنگه طی دو ماه نخست امسال نیز گفت: در این مدت 35 هزارو 540 تن کالا از طریق این بندر ترانزیت شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 122 درصد رشد داشته است.

مکی زاده با بیان اینکه عمده کالاهای ترانزیتی از بندرلنگه شامل لاستیک، پلاستیک، لوازم خانگی و عمدتا خودرو می باشد، بیان داشت:بندر لنگه یکی از بنادر مهم در امر ترانزیت خودرو در کشور می باشد که حضور بیش از چهل شرکت فعال در زمینه ترانزیت خودرو تأیید کننده این امر است.

بندرلنگه بعد از بندر شهید رجایی و باهنر در بندرعباس سومین بندر فعال هرمزگان در 260کیلومتری غرب این استان واقع شده است.ک/3

7198/668

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.