جمعه، ۱۱ مهر ۹۳ - ۰۳:۱۳

مدیر جهادکشاورزی چالدران گفت: در سال جاری تولید سیب‌زمینی در چالدران افزایش 40 درصدی داشته است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه…

مدیر جهادکشاورزی چالدران گفت: در سال جاری تولید سیب‌زمینی در چالدران افزایش 40 درصدی داشته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان‌غربی، “داوود شاه‌ولدی” با اشاره به زیر کشت رفتن 700 هکتار از اراضی زراعی چالدران برای محصول سیب زمینی در سال جاری افزود: امسال پیش بینی می شود میزان 28 هزار تن محصول سیب‌زمینی از مزارع چالدران برداشت شود و این نشانگر افزایش 40 درصدی تولید سیب زمینی در شهرستان است.

وی با بیان اینکه همه ساله برداشت این محصول از اول مهر ماه آغاز و تا اواخر مهرماه به طول می‌انجامد، اظهار کرد: عمده ارقام سیب‌زمینی کشت شده در اراضی زراعی این شهرستان از نوع بامبا و سانته که از ارقام بذرهای اصلاح شده است، می باشد.

شاه ولدی گفت: چالدران یکی از قطب‌های تولید سیب‌زمینی استان به شمار می‌رود و در تلاش هستیم این محصول را به نام چالدران به ثبت برسانیم.

وی اظهارکرد: در راستای حمایت از کشاورزان سیب زمینی کار شهرستان، این مدیریت در سال‌جاری با استفاده از تسهیلات سرمایه‌ای صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی اقدام به راه اندازی شرکت تعاونی سیب زمینی کاران در سطح شهرستان نموده است.

مدیر جهاد کشاورزی چالدران گفت: احداث سردخانه برای نگهداری این محصول، بازاریابی و تولید بذور اصلاح شده سیب زمینی از جمله اهداف احداث این شرکت تعاونی است.

وی با اشاره به اینکه محصول چغندرقند در طی 8 سال گذشته به دلیل مقرون به صرفه نبودن و دلایل متعدد دیگر در این شهرستان کشت نشده بود، افزود: امسال 80 هکتار از اراضی زراعی شهرستان زیرکشت محصول چغندرقند رفته است که برآورد می‌شود میزان 4 هزار تن محصول از این مزارع برداشت شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.