یکشنبه، ۰۶ مهر ۹۳ - ۱۱:۲۵

در مقایسه وقایع حیاتی چهارگانه ثبت شده در شش ماهه اول سال 1393 با مدت مشابه سال قبل در کردستان، ولادت، وفات و…

در مقایسه وقایع حیاتی چهارگانه ثبت شده در شش ماهه اول سال 1393 با مدت مشابه سال قبل در کردستان، ولادت، وفات و طلاق افزایش داشته در حالیکه آمار ازدواج نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

محسن آقائی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، در رابطه با آمار وقایع حیاتی چهارگانه ثبت شده در شش ماهه اول سال جاری با مدت مشابه سال قبل اظهارکرد: در حالیکه میزان ازدواج 5.7 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته، آمار ولادت، وفات و طلاق افزایش داشته است.

وی افزود: در شش ماهه اول سال‌جاری آمار ولادت، با میزان 15 هزار و 952 مورد تولد ثبت شده در استان کردستان 7.8 درصد افزایش و آمار وفات هم با سه هزار و 767 مورد فوت ثبت شده نسبت به مدت مشابه سال قبل 1.1درصد افزایش یافته است.

مدیرکل ثبت احوال کردستان عنوان کرد: در شش ماه گذشته هشت هزار و 910 مورد ازدواج ثبت شده که نسبت به سال گذشته 5.7 درصد کاهش یافته است.

آقائی در رابطه با آمار طلاق نیز تصریح کرد: یک هزار و 883 مورد طلاق در شش ماه گذشته ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 5.1 درصد افزایش داشته است.

وی همچنین در رابطه با نسبت جنسی ولادت در شش ماهه اول سال 93 اعلام کرد: در مقابل هر 100 واقعه دختر حدود 106 واقعه پسر به ثبت رسیده است.

مدیرکل سازمان ثبت احوال استان کردستان در رابطه با میانگین سن ازدواج و طلاق بیان کرد: میانگین سن ازدواج در شش ماه گذشته برای مردان 27.85 سال و میانگین سن ازدواج برای زنان 23.46 سال ثبت شده است.

آقائی خاطرنشان کرد: همچنین میانگین سن طلاق در شش ماه گذشته در مردان 32.94 سال و میانگین سن طلاق در زنان 28.14 سال بوده است.

وی یادآور شد: در پسران، نام محمد با 564 مورد و در دختران، باران با 315 مورد بیشترین فراوانی نام‌های انتخاب شده را به خود اختصاص داده‌اند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *