جمعه، ۲۷ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۴

حسن روحی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال زراعی جاری شش هزار و 371 هکتار از اراضی…

حسن روحی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال زراعی جاری شش هزار و 371 هکتار از اراضی آبی این شهرستان به کشت دانه روغنی سویا اختصاص داده شده که این رقم در سال گذشته حدود چهار هزار و 250هکتار بود.

وی با بیان این که به لحاظ انجام به موقع عملیات کاشت و داشت مزارع سویا از سطح سبز خوبی برخوردار است گفت: کشت دانه روغنی سویا به عنوان یکی از زراعت های مهم منطقه است و کاشت آن در این شهرستان قدمت طولانی دارد.

وی متوسط عملکرد این محصول را دو هزار و 500 کیلوگرم در هکتار ذکر و پیش بینی کرد در سال جاری 16 هزار تن دانه روغنی سویا در این شهرستان استحصال شود.

وی افزود: نبود کارخانه روغنی کشی در استان و منطقه از مهم ترین موانع و مشکلات توسعه و گسترش سطح زیرکشت دانه های روغنی در این شهرستان است و به علت فقدان کارخانه روغن کشی محصولات کلزا و سویا این شهرستان به سایر استان ها حمل می شود.

روحی تاسیس و راه اندازی کارخانه روغن کشی مدرن و پیشرفته را از نیازهای ضروری پارس آباد دانست و گفت:

در صورت احداث و فعالیت چنین کارخانه ای علاوه بر ایجاد فرصت های شغلی جدید شاهد رونق کشت و تولید سویا و کلزا در دشت مغان خواهیم بود.

سالانه به طور متوسط یک میلیون و 150 هزار تن انواع محصولات زراعی و باغی در پارس آباد مغان تولید و در بازارهای داخلی و خارج از کشور عرضه می شود.

15 هزار بهره بردار در این شهرستان سالانه حدود 50 نوع محصول زراعی و باغی تولید می کنند.

پارس آباد مغان در شمال اردبیل و جوار جمهوری آذربایجان واقع است.

7121/594/530

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.