دوشنبه، ۱۳ مرداد ۹۳ - ۰۷:۴۴

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان کرمان با اشاره به آمار سرقت‌ها در 4 ماهه‌ی نخست سال نسبت به پارسال خاطرنشان کرد: در…

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان کرمان با اشاره به آمار سرقت‌ها در 4 ماهه‌ی نخست سال نسبت به پارسال خاطرنشان کرد: در چهار ماهه‌ی نخست سال سرقت به عنف با 33 درصد کاهش، تحت پوشش با 83 درصد کاهش، مغازه با 22 درصد کاهش، منزل 3 درصد افزایش، اتومبیل 17 درصد کاهش و موتورسیکلت با 9 درصد کاهش روبه رو بوده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کویر، «احمد منصوری» صبح امروز(دوشنبه 13 مردادماه) در نشست خبر خود با اصحاب رسانه گفت: همانطور که بارها در خصوص بیماری‌ها شنیده‌اید پیشگیری بهتر از درمان است این جمله برای نیروی انتظامی هم بسیار کاربرد دارد، چون وظیفه‌ی ما بهبود زخم‌های جامعه است.

وی ادامه داد: در مجموع کل سرقت‌های مهم 6 درصد و دیگر سرقت‌ها 4 درصد افزایش داشته‌اند.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان کرمان سرقت وسائل قطعات خودرو و داخل خودرو را با 17 درصد کاهش دانست و گفت: کش‌زنی امسال، 81 درصد افزایش داشته است که 16 درصد دستگیرشدگان سارق سابقه‌دار، 96 درصد مرد، 34 درصد بین 15 تا 24 سال، 59 درصد بین 29 تا 39 سال، 59 درصد مجرد و 77 درصد بیکار بوده‌اند.

منصوری 52 درصد دستگیرشدگان را اتباع بیگانه برشمرد و افزود: 75 درصد دستگیرشدگان دیپلم و زیردیپلم، 24 درصد بی‌سواد هستند.

وی گفت: 59 درصد سرقت‌ها به خوبی کشف شده‌اند که 42 درصد آمارهای سرقت‌های مهم و 52 درصد سرقت‌های خرد بوده‌اند.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان کرمان راه‌اندازی قرارگاه مبارزه با سرقت را از اهم فعالیت‌های ناجا دانست و تصریح کرد: قرارگاه مبارزه با سرقت در تاریخ 8 خردادماه در شهرستان‌های رفسنجان، سیرجان، جیرفت، بم، کهنوج و زرند با هدف جلوگیری از سرقت راه‌اندازی شد.

منصوری خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مسائلی که باید در آن بسیار اطلاع‌رسانی شود مراقبت همسایه از همسایه است که این امر در جلوگیری از وقوع سرقت بسیار موثر است.

وی ادامه داد: اگر باورها دینی در هر خانواده‌ای تقویت شود بسیار از مشکلات جامعه برطرف می‌شود.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان کرمان یادآور شد: خبرنگاران می‌توانند با مراجعه به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با گرفت مجوز و ارائه‌ی آن به ناجا بعنوان پلیس معرفی شود و تجهیزات لازم را دریافت کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *