سه شنبه، ۲۵ شهریور ۹۳ - ۱۱:۵۰

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی گفت: شمار مسافران ورودی به استان نسبت به پارسال، 70 هزار نفر افزایش داشته است. «جلیل…

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی گفت: شمار مسافران ورودی به استان نسبت به پارسال، 70 هزار نفر افزایش داشته است.

«جلیل جباری» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌غربی، افزود: بر اساس آمار بدست آمده، در سال گذشته شمار مسافران ورودی از گمرگات استان 664 هزار و 594 نفر بوده که نسبت به مدت زمان مشابه این میزان به 730 هزار و 310 نفر رسیده است.

وی در خصوص آمار مسافران و گردشگران خارجی ورودی به استان اظهار کرد: آمار مسافران وگردشگران خارجی ورودی به استان در 4 ماهه‌ی نخست سال 174 هزار و 629 نفر بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی با اشاره به میانگین تردد روزانه مسافران از طریق گمرکات استان افزود: شمار این مسافران از طریق گمرکات استان پارسال، 8644 نفر بوده که این میزان به 9507 نفر افزایش یافته است.

جباری افزود: اگر به طور میانگین هر مسافر 300 دلار هزینه کند با توجه به آمار مسافران ورودی گردش مالی در حوزه‌ی گردشگری حدود 52 میلیون دلار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تعداد مسافران اقامت یافته دراستان پارسال، 601 هزار و 254 نفر بود که امسال این آمار به 628 هزارو 180 نفر رسید.

به‌گفته‌ی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی، متوسط اقامت مسافران و گردشگران در این استان 1.5 روز است که درصدد افزایش این میزان هستیم.

جباری با بیان اینکه اطلاع‌رسانی در بخش گردشگری داخلی باید در اولویت اصلی قرار گیرد، اظهار کرد: آشنایی بیشتر شهروندان از بناهای تاریخی و طبیعی مستلزم برنامه‌ریزی و همکاری تنگاتنگ بخش خصوصی است.

وی با اشاره به نصب تابلوهای راهنمای گردشگری گفت: مراحل نصب 20 تابلوی راهنمای گردشگری مکان‌های تاریخی برای آشنایی بیشتر مسافران از بناهای تاریخی آغاز شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی تصریح کرد: نصب تابلو ویژه‌ی معرفی بناهای تاریخی، بکارگیری اتوبوس‌های گردشگری، راهنماهای گردشگری در سطح شهر و توزیع نقشه‌های گردشگری در سطح استان از اقدامات برای رفاه حال مسافران و آشنایی بیشتر از جاذبه‌های تاریخی استان است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.