پنجشنبه، ۰۸ خرداد ۹۳ - ۰۱:۱۲

به گزارش خبرنگار ایرنا ˈاسماعیل ایدنیˈ روز چهارشنبه در جمع پزشکان و کارکنان شبکه بهداشت و درمان اندیمشک افزود:اغلب طرح های نیمه تمام…

به گزارش خبرنگار ایرنا ˈاسماعیل ایدنیˈ روز چهارشنبه در جمع پزشکان و کارکنان شبکه بهداشت و درمان اندیمشک افزود:اغلب طرح های نیمه تمام بهداشتی و درمانی بین پنج تا 10 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که تکمیل آنها حدود شش سال طول می کشد.

وی گفت:مشکلات موجود در بخش بهداشت و درمان در استان خوزستان ناشی از فقدان برنامه های بلند مدت و کارشناسی است.

ایدنی ، اولویت در زمینه بهداشت و درمان را تامین نیازهای فوری و ضروری دانست و گفت:باید از منابع موجود بیشترین بهره را برای ایجاد بستر لازم بهداشتی ودرمانی برد.

وی برقراری عدالت در حوزه سلامت در مناطق مختلف استان خوزستان را مهم دانست و افزود:به دلیل عدم رعایت عدالت در حوزه سلامت ، شاخص های سلامت در استان خوزستان یکسان نیست.

وی اظهار کرد:خوزستان به رغم اینکه رتبه دوم کشور در تولید ثروت را دارد اما در برخورداری از امکانات و خدمات سلامت در حد استان های متوسط است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز افزود:موضوع سلامت و حوزه بهداشت و درمان یک موضوع فرابخشی است که به ادارات و نهادهای زیادی مرتبط است و در این زمینه باید زیر ساخت لازم را برای مشارکت سایر نهادها فراهم کرد.

ایدنی :خودرو پراید در بیش از 90 درصد سوانح رانندگی در استان خوزستان نقش دارد لذا باید در اینگونه مسائل با رعایت اصول و ایمن سازی بستر کاهش تصادفات را فراهم کرد.

امام جمعه اندیمشک نیز در این نشست ،رعایت عدالت در توزیع امکانات بهداشتی و درمانی از مطالبات جدی مردم شهرستان اندیمشک عنوان کرد و گفت:تناسب منطقی بین امکانات بهداشتی و درمانی موجود در اندیمشک و نیازهای مردم وجود ندارد.

حجت الاسلام ˈنعمت اله خدامیˈ افزود:اندیمشک در زمینه بهداشت و درمان بیش از سه دهه عقب ماندگی دارد و باید با همدلی و تلاش مشکلات بهداشتی و درمانی این شهرستان پیگیری شود.

ˈحمیدرضا گودرزیˈ فرماندار اندیمشک نیز ، کمبود امکانات بهداشتی ودرمانی را از دغدغه های اصلی مردم این شهرستان برشمرد و گفت: شهرستان اندیمشک تنها یک بیمارستان دارد و انتظار می رود با حل مشکل بیمارستان راه آهن ، این بیمارستان نیز به چرخه خدمات رسانی به مردم این شهرستان ملحق شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اندیمشک نیز با تشریح مشکلات این شهرستان در حوزه بهداشت و درمان گفت:کمبود فضا ، کمبود امکانات و نبود نیرو از مشکلات شهرستان اندیمشک است.

ˈاحمد مجیدیˈ افزود: راه اندازی یک بخش جدید در بیمارستان امام علی (ع) ، تجهیز بخش های سی سی یو و آی سی یو از جمله مطالبات مردم این شهرستان است.

وی گفت:اندیمشک تنها یک درمانگاه تخصصی دارد که به علت کمبود فضا جوابگوی نیاز شهرستان نبوده همچنین زایشگاه اندیمشک نیز که زمانی از بهترین های استان خوزستان بوده با کمبود فضا مواجه است.

مجیدی کمبود نیروی پرستار،ماما،چشم پزشک و نیروی خدماتی را در حوزه بهداشت و درمان از دیگر نیازهای این حوزه عنوان کرد.ک/2

7281/648

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.