یکشنبه، ۱۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۵۲

به گزارش ایرنا، سرهنگ ˈنصرت الله برزوییˈ روز شنبه در نشست با رسانه های استان اظهار کرد: بسیج سازندگی استان سال گذشته نیز…

به گزارش ایرنا، سرهنگ ˈنصرت الله برزوییˈ روز شنبه در نشست با رسانه های استان اظهار کرد: بسیج سازندگی استان سال گذشته نیز 442 طرح را در سراسر استان اجرا کرد.

وی افزود: استان ایلام پارسال از نظر اجرای طرح های با توجیه اقتصادی و برگرفته از اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر انقلاب اسلامی مقام نخست کشور را کسب کرد.

وی بیان کرد: طرح های اجرا شده از سوی بسیج سازندگی استان بر مبنای اقتصاد مقاومتی ، محرومیت زدایی ، افزایش تولید و بهره وری و در بخش های کشاورزی، دامداری و شیلات در مناطق محروم و دورافتاده ایجاد شده اند.

بروزیی ادامه داد: بسیج سازندگی سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام برای اشتغال زایی و رفع محرومیت اقدام به ایجاد کارگاه های زود بازده با طرح های توجیهی و کوچک در زمینه پرورش ماهیان سرد و گرم آبی ، مرغداری ، زنبورداری ، تولید عسل، قارچ و تخم مرغ کرده است.

مسوول بسیج سازندگی سپاه امیرالمومنین (ع) ایلام اضافه کرد: 110 طرح پرورش قارچ ، 11 طرح پرورش ماهی سرد و گرم آبی ، 17 طرح تولید و پرورش زنبور عسل ، 12 مزرعه پرورش بوقلمون با ظرفیت یک هزار قطعه،و… در سال گذشته با همت بسیج سازندگی استان عملیاتی شد.

بروزیی یادآورشد : 60 طرح در زمینه پرورش ماهیان سرد و گرم آبی در استخر های دو منظوره کشاورزی و پرورشی ماهی در سال جاری در دست اقدام است.

وی خاطرنشان کرد : از سال 92 تا کنون 53 طرح عمرانی با همکاری گروه های جهادی استان شامل ساخت – مرمت و تکمیل مساجد ، زمین ورزشی ، خانه عالم، خانه محروم … اجرا یا در حال اجرا است.

وی از اعزام 61 گروه جهادی به مناطق محروم استان در سال گذشته برای اجرای طرح های عمرانی خبر داد.

مسوول بسیج سازندگی سپاه امیر المومنین (ع) ایلام اعلام کرد : هشت منزل مسکونی با همکاری کمیته امداد استان احداث شد.

وی تاکید کرد : تمام برنامه های بسیج سازندگی استان ایلام متناسب با نیاز استان و به صورت پایش شده این طرح ها را اجرا می کند و در صدد افزایش ظرفیت های استان هسیتم.

برزویی افزود : در مقطع فعلی فراورده های تولید شده با اولویت مصرف استان ایلام است و در برنامه های بعدی با افزایش تولید ، مازاد بر نیاز استان نیز به استان های متقاضی و حتی کشور عراق نیز صادر خواهد شد.

وی اعلام کرد : یکی از برنامه های بسیج سازندگی استان در سال جدیدحذف یا کاهش فعالیت واسطه ها و دلالان و ایجاد کانال ها و تعاونی هایی برای عرضه مستقیم محصول های تولیدی کشاورزان و دامداران به بازار است.

وی خواستار تجدید نظر در وضعیت سیستم بانکی کشور برای همکاری با تولید کنندگان طرح های زود بازده استان شد.

از 13 تا 17 اردیبهشت ماه هفته بسیج سازندگی نامگذاری شده است.

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.