یکشنبه، ۱۱ آبان ۹۳ - ۰۶:۵۸

دبیر شورای امور ایرانیان خارج از کشور لرستان از اقامت بیش از ۱۲۰۰ لرستانی در امارات و کویت خبرداد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری…

دبیر شورای امور ایرانیان خارج از کشور لرستان از اقامت بیش از ۱۲۰۰ لرستانی در امارات و کویت خبرداد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، صیدعلی کورانی‌فر در جلسه‌ای که به منظور بررسی برنامه‌های خارج از کشور شورا با حضور رییس اتاق بازرگانی خرم‌آباد و تنی چند از لرستانی‌های مقیم خارج از کشور برگزار شد، گفت: بر اساس آمار موجود بیش از ۵۰۰ نفر لرستانی در کشور امارات مقیم هستند، از این‌رو به منظور هم‌اندیشی فرهنگی و جلب مشارکت‌های اقتصادی آنان در نظر داریم همایشی را در این کشور برگزار کنیم تا از نزدیک به بیان دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات و بررسی همکاری‌های احتمالی آینده بپردازیم.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه استاندار افق کاری مثبتی در این خصوص دارند و به منظور توسعه و آبادانی استان و جذب سرمایه‌گذار تلاش‌های فراوانی کرده‌اند، افزود: بیش از ۱۲۰۰ نفر لرستانی در کشورهای امارات و کویت زندگی می‌کنند و با توجه به نزدیکی نسبی مقصد و امکان حضور در زادگاه، ظرفیتی ارزشمند در توسعه استان شمرده می‌شوند و باید از این موقعیت مناسب بهره‌مند شویم.

وی اظهارکرد: در حال حاضر و با آغاز به کار این شورا برآنیم که با اعتمادساز ی در مراجعات لرستانی‌های مقیم خارج از کشور، این سرمایه‌های تاثیرگذار فرهنگی و اقتصادی برای کشور را برای حضور در دبیرخانه و رایزنی‌های آتی ترغیب و همراهی کنیم.

دبیر شورا ادامه داد: موضوع برگزاری نشست امارات در کمیته اقتصادی شورای امور ایرانیان خارج از کشور استان نیز مطرح می‌شود و به نظر می‌رسد مقدمات اولیه برگزاری این برنامه را می‌توانیم فراهم کنیم. هرچند نیاز به کار کار‌شناسی بیشتر و بررسی جزییات احتمالی دارد.

کورانی‎فرافزود: در این همایش درنظر داریم پتانسیل‎های لرستان را معرفی کنیم و پیش زمینه‌ای جدی برای برگزاری همایش لرستانی‌های مقیم خارج از کشور که در حال حاضر اصلی‌ترین برنامه شوراست، آماده سازیم.

وی با بیان اینکه در دولت دکتر روحانی جهت‌گیری بر این است که از ظرفیت‌های ایرانیان در خارج از کشور استفاده شود و اولین جلسه شورا به ریاست استاندار تشکیل شده است، بیان کرد: جلسه دوم نیز به منظور بررسی دستاورد‌ها و اولویت‌های برنامه‌ریزی به زودی تشکیل خواهد شد.

دکتر حسین سلاحورزی رییس اتاق بازرگانی خرم‎آباد نیز که در این جلسه حضور داشت، بیان کرد: از توان اجرایی اتاق بازرگانی برای برگزاری این برنامه حداکثر استفاده را خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه ایده برگزاری این برنامه ایده بسیار خوبی است و مسلما در پیشبرد اهداف شورا تاثیر بسزایی خواهد داشت، اضافه کرد: با رایزنی لازم با اتاق بازرگانی ایران و امارات راهکارهای اجرایی را بررسی خواهیم کرد.

وی افزود: از آنجا که تعداد لرستانی‎های مقیم امارات و کویت، تعداد قابل توجهی است، پیش‌بینی می‌شود فعالان اقتصادی نیز در این کشور‌ها پرتعداد باشند.

رییس اتاق بازرگانی گفت: شورای بازرگانی ایرانیان مقیم دوبی نیز ظرفیت مهمی در برگزاری این رخداد محسوب می‌‎شود و از همکاری این شورا و برخی بازرگانان مطرح لرستانی در دوبی به منظور اجرای همایش بهره می‌‎توان بهره‎مند شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *