جمعه، ۲۷ تیر ۹۳ - ۰۸:۳۲

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین که با حضور گسترده روزه داران…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین که با حضور گسترده روزه داران در مسجدالنبی برگزار شد اظهارداشت: در آستانه شب قدر با آمادگی کامل باید با عزم و اراده ای آهنین و بندگی از برکات این شبها برخوردار شویم.

وی افزود: 30 تیرماه روز بزرگداشت مقام و منزلت عالم مجاهد آیت الله کاشانی است که در مبارزه با استبداد بر اساس آموزه های دینی گامهای بلندی برداشت و مدتی در مبارزه با رژیم ستمشاهی به قزوین هم تبعید شد.

شورای نگهبان در تحقق حیات طیبه نقش دارد

امام جمعه موقت قزوین بیان کرد: 26 تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهبان است که نقش این نهاد در حراست از ارکان کلیدی نظام نقش محوری و تعیین کننده است تا نظام بر اساس ریل گذاری انجام شده حرکت کند.

وی افزود: تمام قوانین در نظام اسلامی باید در چارچوب احکام شورای اسلامی که شان فقهی و دینی آن توسط فقها و حقوقدانان رصد می شود اجرا شود و مسئولان شورای نگهبان لازم است در انطباق قوانین  با آموزه های دینی دقت کافی داشته باشند.

ابوترابی فرد یادآورشد: انسان صالح باید آراسته به عمل صالح باشد و شان شورای نگهبان در رصد صلاحیت کسانی که برای حضور در مدیریت اجرایی و نهاد قانونگذاری نامزد می شوند بالاست تا کسانی که صلاحیت دارند وارد مجلس شوند و بدون ایمان و عمل صالح نمی توان مدیر اجرایی شایسته را انتخاب کرد.

راس مدیریت نظام رهبری شجاع و صالح است

ابوترابی فرد تصریح کرد: در عرصه سیاسی اجتماعی با وجود رهبری شجاع و باتقوی در مسیر حیات طیبه عمل کرده ایم و در حالی که نظام در مسیر مدیریت صالح قرار دارد اگر نظام سیاسی با حضور مردم قدرت دفاع از خود را داشته باشد ماندگار می شود.

وی افزود: اگر مسائل منطقه را رصد کنید متوجه می شوید مسلمانان عراق، سوریه، مصر، پاکستان با چه مشکلاتی مواجهند و در حالی که با حضور آمریکا دولتی مورد نظر مردم سرکار آمد و نماد مردم سالاری محقق شد اما ببینید چه بر سر مردم این کشور آورده اند و با دلارهای نفتی و نقشه اسرائیل با انفجارهای روزانه به کشتار بیگناهان مشغول شده اند.

امام جمعه موقت قزوین اظهارداشت: یک میلیون شهید، صدها هزار مجروح و هزاران کودک یتیم و کشتن دهها دانشمند عراقی حاصل حضور و نفوذ استکبار و آمریکا و اسرائیل در عراق است تا افرادی که فکر می کنند در کنار آمریکا بودن امنیت می آورد هوشیار شوند.

حجت الاسلام ابوترابی فرد بیان کرد: عراقی که با آمریکا موافقت نامه امنیتی دارد امروز به بلایی گرفتار شده که امنیتش با آشوب و ترور و انفجار تهدید شده لذا باید درس بگیریم و بدانیم تنها با اتکا به قدرت درونی خود می توانیم در مسیر عمل صالح حرکت کرده و به موفقیت برسیم و امنیت خود را برقرار کنیم.

تهدیدات فرهنگی غرب را جدی بگیریم

وی یادآورشد: تهدیدات فرهنگی غرب تمامی ارزشها، حجاب، عمل صالح انسانیت، صلابت و قدرت نظام را تهدید می کند و اگر هوشیار نبایم حیات طیبه ما هم آسیب می بیند.

ابوترابی فرد اظهارداشت: ایستادگی ملت ایران برای حفظ اقتدار هسته ای کشور در برابر غرب آمریکا را مجبور به پذیرش مذاکرات خواهد کرد.

اقتدار اقتصادی با اسراف محقق نمی شود

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مردمی که روزانه 500 هزار مترمکعب گاز را می سوزانند و دریای عظیمی از انرژی و محیط زیست را نابود می کنند تنها باید اقتدار اقتصادی را در خواب ببیند و در این مسیر هرگز به نتیجه نمی رسد.

وی افزود: تا زمانی که روش زندگی خود را تغییر ندهیم و عوض نشویم نمی توانیم در شرایط خود تغییری ایجاد کنیم و تولید و اقتصاد سالم در گرو عمل صالح و دوری از اسراف و روی آوردن به مصرف بهینه است.

ابوترابی فرد اظهارداشت: اختلافات سیاسی هیچ ثمره ای برای کشور ندارد و اگر بخواهیم به اقتدار اقتصادی دست یابیم باید با صرفه جویی و دوری از اسراف و بهینه سازی امور در مسیر تقویت اقتصاد گام برداریم.

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.