سه شنبه، ۰۳ تیر ۹۳ - ۰۷:۲۵

به گزارش خبرنگار مهر، علی حاتمي پيش از ظهر امروز در اولين همايش پيشگيري از جرم (سرقت، مصرف مواد مخدر) در حوزه اصناف…

به گزارش خبرنگار مهر، علی حاتمي پيش از ظهر امروز در اولين همايش پيشگيري از جرم (سرقت، مصرف مواد مخدر) در حوزه اصناف و اماكن عمومي در اهواز اظهار كرد: حل مشكلات را با مردم گرايي انجام مي دهيم. نيروي انتظامي اقتدار خود را در سايه مردمداري و قانونمداري و روزآمدي دارد. اين موارد براي اقتدار و چشم انداز هر سازمان و نهادي لازم است.

وي عنوان كرد: امروز پليس ناجا به كار خود به عنوان شغل نگاه نمي كند و آن را نوعي عبادت براي خود مي داند. همچنين اين مسئله را در نظر می گیریم كه نسبت به انجام وظايف بايد به خدا پاسخگو باشند. ناجا يك سازمان مردمي به شمار می رود و حفظ امنيت را نتيجه تعامل مردم و نهادها با خود مي داند.

حاتمي تاكيد كرد: اهداف برگزاري اين همايش بررسي راهبردهاي پيشگيري از سرقت در حوزه اصناف و اماكن عمومي، نقش آموزش در پيشگيري، كاهش و مقابله با مصرف مواد مخدر، نقش پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات (فتا) در پيشگيري و كاهش سرقت در فضاي مجازي و آسيب شناسي كجروي هاي اجتماعي منجر به ارتكاب جرم (سرقت و مصرف مواد مخدر) است.

رئيس پليس امنيت عمومي استان خوزستان يادآور شد: يكي ديگر از اهداف برگزاري اين همايش پرداختن به مسائل و دغدغه هاي مشترك بين اصناف و پليس در زمينه پيشگيري و بررسي عوامل موثر بر آن است. از اصناف تقاضا داريم كه در حفظ امنيت و آرامش مردم و پيشگيري از وقوع جرم با ما همكاري داشته باشند.

وي ادامه دارد: در اكثر مواقع بسترهاي وقوع جرم هاي مختلف از جمله: سرقت، تجاوز به عنف، آدم ربايي و مال خري توسط جامعه فراهم مي شود. ايجاد شرايط ارتكاب جرم مهمترين مولفه وقوع جرم است. همه اصناف مي توانند در امر پيشگيري به پليس كمك كنند.

به گزارش خبرنگار مهر، در اين همايش كارگاه هاي آموزشي هم براي اصناف حاضر برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.