دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۵:۳۲

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمحمد زاهدی ظهر دوشنبه در کارگاه آموزشی اقتصاد مقاومتی استان کردستان با اشاره به لزوم توجه به اقتصاد مقاومتي…

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمحمد زاهدی ظهر دوشنبه در کارگاه آموزشی اقتصاد مقاومتی استان کردستان با اشاره به لزوم توجه به اقتصاد مقاومتي به عنوان يك گفتمان در جامعه، اظهار داشت: در این راستا رسانه ملی نقش بسزایی دارد و باید در راستای تحقق منویات رهبری نقش خود را به خوبی ایفا کند.

وی با بیان اینکه برای پیاده کردن هر گونه ایده ‌ای باید ساز و کارهای مناسبی وجود داشته باشند، افزود: متاسفانه در طول چند دهه گذشته ساختار اداری کشور تحول جدی پیدا نکرده است.

استاندار کردستان بیان کرد: رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی نیازمند تغییر در ساختار اداری کشور است وباید دستگاه‌ های قانونگذار و قضایی موجود در کشور بر اساس سیاست‌ های کلی شیوه‌ های خود را تغییر دهند.

زاهدی با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی در جامعه، یادآور شد: توجه به نیروی انسانی در اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی ضروری است و آحاد ملت ایران، کارشناسان دستگاه‌ های اجرایی و مدیران باید برای دست ‌یابی به اهداف اقتصاد مقاومتی تجهیز شوند.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی اقتصادی معیشتی نیست و در صورتی که فقط به اقتصاد معیشتی بپردازیم نمی ‌توان در سطح جهانی رقابت خوبی داشته باشیم و بستر خودکفایی و استقلال از بین می رود.

استاندار کردستان گفت: توسعه، استقلال و عدالت از جمله اهداف بارز اقتصاد مقاومتی  است و باید اهداف خود را به سمتی پیش ببریم تا در عرصه‌ های مختلف موجود در سطح جهان تأثیر گذار باشیم.

زاهدی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: نظام آموزشی موجود برای توسعه کشور طراحی نشده  و عمده سیستم آموزشی بر اساس چانه ‌زنی در استان ‌ها شکل گرفته است.

وی افزود: تغییر نظام آموزشی در آموزش و پرورش ضروری است چراکه نظام آموزشی موجود نمی‌ تواند خلاقیت و ابتکار را در دولت و جمعه ایجاد کند.

استاندار کردستان با اشاره به اهمیت اجرای سیاست هاي مقاومتی در کشور و در شرایط کنونی بیان کرد: از جمله فرازهای تعریف اقتصاد مقاومتی توسط رهبر معظم انقلاب این است که اقتصاد مقاومتی اقتصادی درونگرا نبوده و بر پایه دانش بیان و عدالت محور استوار است.

زاهدی در پايان سخنان خود در اين جلسه یادآور شد: با توجه به اینکه سیاست ‌ها، برنامه‌ ها و راهبردها به صورت دائمی در برابر تهدید های اقتصادی، سیاسی و بلایای طبیعی در حال دگرگون است باید اقتصاد مقاومتی مدام بازتولید و بازسازی شود تا بتواند به نحو مطلوب جوابگوی نیازهای موجود کشور باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.