شنبه، ۰۶ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۴۷

به گزارش ایرنا ˈمسعود اقلامیˈ در سخنرانی پیش از خطبه این هفته نماز جمعه شهر همدان افزود : اقتصاد مقاومتی گامی بلند و…

به گزارش ایرنا ˈمسعود اقلامیˈ در سخنرانی پیش از خطبه این هفته نماز جمعه شهر همدان افزود : اقتصاد مقاومتی گامی بلند و پیشرو برای رفع موانع پیش روی رونق اقتصادی است.

وی اضافه کرد: توجه به اقتصاد مقاومتی کشور را در برابر هر گونه حادثه، تحریم یا تهدید بیمه می کند که محقق شدن این موضوع نیازمند توجه به رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی همدان گفت: یکی از مولفه های اقتصاد مقاومتی کاهش وابستگی به خارج از کشور است که این امر در صورت رهایی از اقتصاد متکی به نفت دستیافتنی است.

وی بیان کرد: افزایش تولید نقش بی بدیلی در ایجاد اشتغال پایدار و مولد و کاهش وابستگی به کشورهای خارجی دارد که باید در این راستا با ارتقای کیفیت کالای تولیدی مردم را نسبت به خرید کالای بومی تشویق کرد.

اقلامی بیان کرد: استفاده و خرید کالای خارجی به مانند ضربه زدن به تولید داخل و نابود کردن فرصت های شغلی است که تلاش در این جهت همکاری دو سویه تولید کننده و مصرف کننده را می طلبد.

وی خواستار مدیرت مصرف به عنوان یکی از مولفه های اقتصاد مقاومتی شد و گفت: مدیریت مصرف به معنای مصرف نکردن نیست بلکه استفاده درست و هدفمند از منابع و تولیدات است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی همدان افزود: توانمند سازی نیروها به معنای استفاده از توان و ظرفیت و محصول فکری جوانان نخبه این کشور از دیگر مسایل مورد تاکید رهبر فرزانه انقلاب است.

وی با انتقاد از واردات بی رویه کالا و تاثیر منفی آن در رکود کارخانجات اظهار داشت: باید با ارتقای کیفیت تولیدات داخلی به جای وارد کردن محصول کشور را به یک صادر کننده مهم تبدیل کرد.

7525/551

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *