دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۵:۲۴

عصر ایران: جمع آوری یک نمایشگر مستقر در یکی از پارک های شهر طائف عربستان سعودی به هنگام پخش مسابقه جام جهانی فوتبال جنجال…

عصر ایران: جمع آوری یک نمایشگر مستقر در یکی از پارک های شهر طائف عربستان سعودی به هنگام پخش مسابقه جام جهانی فوتبال جنجال زیادی را در رسانه ها به دنبال داشته است.

روزنامه سعودی “مکه”نوشت: شماری از افراد نمایشگر بزرگی را در شهر طائف به هنگام پخش مسابقات جام جهانی فوتبال برزیل، خاموش و جمع آوری کردند.

آنها با جمع کردن این نمایشگر، مانع از پخش مسابقات جام جهانی فوتبال در برزیل و تماشای مسابقات از سوی مردم شدند.

اقدام جنجال برانگیز عربستان درباره جام جهانی

به نوشته مطبوعات عربستان سعودی، شهرداری طائف برای پخش مسابقات جام جهانی و پرکردن اوقات فراغت جوانان، اقدام به نصب نمایشگر بزرگی برای پخش مسابقات جام جهانی برزیل در یکی از پارک های این شهر کرده بود.

اختلاط میان دختران و پسران دلیل افراد برای برچیدن نمایشگرهای بزرگ پخش مسابقات جام جهانی بود این در حالی است که به گفته جوانان، تنها پسران جوان در مقابل این نمایشگرها حضور می یافتند.

برچیدن نمایشگرها به هنگام پخش یکی از مسابقات، با اعتراض و نارضایتی حاضران نیز روبه رو شده است.

“محمد الشهری” یکی از جوانان حاضر در محل به هنگام برچیدن نمایشگر پخش مسابقات جام جهانی در این باره گفت: این اقدام غیرقابل توجیه است زیرا همه شهرهای عربستان سعودی شهرداری ها چنین نمایشگرهایی را برای پخش مسابقات اختصاص داده اند اما با مشکلی مواجه نشده اند.

“خالد العتیبی” دیگر جوان اهل طائف هم که تنها برای تماشای جام جهانی به پارک آمده بود گفت: در شهرهای مکه و جده و دیگر شهرهای عربستان سعودی هم همچنان جوانان از این نمایشگرها استفاده می کنند این در حالی است که در طائف با برچیده شدن و جمع شدن این نمایشگرها روبه رو شدیم.

اقدام جنجال برانگیز عربستان درباره جام جهانی

وی افزود: از شهرداری می خواهیم دوباره با استقرار این نمایشگرها بتوانیم ادامه مسابقات جام جهانی را تماشا کنیم. ما همچنین از سخنان افرادی که گفته اند این نمایشگرها باعث اختلاط دختران و پسران شده اند؛ تعجب می کنیم این در حالی است که این نمایشگرها فقط برای پسران و مردان اختصاص داده شده است و در این مکان ها دخترانی برای مشاهده مسابقات جام جهانی وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.