شنبه، ۲۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۳۳

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی شهرداری تهران، حجت الاسلام والمسلمین صادق زاده مشاور شهردار و رئیس مرکز فعالیت های دینی…

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی شهرداری تهران، حجت الاسلام والمسلمین صادق زاده مشاور شهردار و رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران به نمایندگی از شهردار تهران با آیت الله العظمی سبحانی دیدار و گفت و گو کرد.

حجت الاسلام و المسلمین صادق زاده در این دیدار با اشاره به اقدامات انجام شده در مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در سال جاری ساخت 72 مسجد در دستور کار شهرداری تهران قرار گرفت.

صادق زاده افزود: در تابستان بیش از 600 نفر از مبلغان مذهبی برای ترویج و توسعه مسائل فرهنگی در مدارس مشغول به کار می شوند.

وی ادامه داد: در برنامه های این مرکز است تا هر ماه با مراجع عظام تقلید ملاقات داشته باشیم و از رهنمودهای آن بزرگواران در پیشبرد اهداف دینی شهرداری تهران بهره مند شویم.

آیت الله سبحانی نیز در این دیدار بر اهمیت ساخت مساجد تاکید کرد و گفت: اولین اقدام پیامبر اکرم(ص) بعد از اسلام، خرید زمینی برای تاسیس مسجد بود و به همراه یارانشان شروع به ساخت مسجد کردند.

سبحانی افزود: در زمان پیامبر اکرم (ص) مسجد، پایگاهی برای ترویج و توسعه امور فرهنگی، نظامی و… بود، بنابراین اولین قدم برای کارهای فرهنگی، ساخت مسجد است.

ایشان با تاکید بر اینکه مسجد به عنوان نماد هویت اسلامی و ایرانی در جامعه و کشور است،ادامه داد: اقدام شهرداری برای ساخت مساجد یک امر فرهنگی مناسب در شهر تهران است.

آیت الله سبحانی خاطر نشان کرد: شهرداری باید در ساخت مساجد کوشا باشد و مساجد گنبد و مناره و کاشیکاری و ساخت اسلامی داشته باشند، ضمن اینکه در کنار آن کتابخانه و مکانی برای حل مشکلات مردم تاسیس شود.

این مرجع تقلید گفت: همان طور که مساجد تهران باید دارای شکل و شناسنامه اسلامی باشند، باید برای جوانان جذابیت داشته باشند، ضمن اینکه لازم است امام جماعت مساجد افرادی قوی و تک شغله باشند.

تهرام/7245/ 699

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.