جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۳:۴۸

رییس اتاق بازرگانی کردستان گفت: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شده که اقلیم کردستان همچون گذشته از صادرات کردستان استقبال نمی‌کند. به گزارش…

رییس اتاق بازرگانی کردستان گفت: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شده که اقلیم کردستان همچون گذشته از صادرات کردستان استقبال نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، نقشی زادیان در جلسه کارگروه توسعه صادرات کهدر استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: شورای اقتصادی بین سنندج و سلیمانیه با دعوت از کارشناسان اقتصادی طی دو هفته آینده با دعوت اتاق بازرگانی سنندج برای ارائه نظرات درباره علت کاهش صادرات کردستان برگزار خواهد شد.

رییس اتاق بازرگانی سنندج تصریح کرد: با بررسی‌های صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که اقلیم کردستان به دلایل واردات از ترکیه و دیگر کشورها به عراق همچون گذشته از صادرات کردستان استقبال نمی‌کند که اصلی ترین عامل در کاهش صادرات است.

وی یادآور شد: تعداد زیادی از صادرکنندگان از طریق مرز نوسود اقدام می‌کنند و اغلب صنایع دستی از این مرز صادر می‌شود.

در ادامه این جلسه اشتودان، مدیر کل میراث فرهنگی کردستان اظهار کرد: ماهانه 15 هزار قطعه نازک کاری، 600 قطعه ساز سنتی و 30 هزار قطعه زیور الات از طریق مرز نوسود به اقلیم کردستان صادر می‌شود.

وی افزود: ایجاد یک شرکت مرتبط با صنایع دستی با رویکرد صادرات و تعیین دستگاه متولی این امر در کردستان ضروری است.

اشتودان خاطرنشان کرد: در کردستان صادرکننده‌ای به عنوان صادرکننده خاص صنایع دستی وجود ندارد در حالی که وجود آن ضروریست. میراث فرهنگی کردستان آمادگی آموزش با موضوع صادرات به صورت فعالانه را دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.