جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۹

الازهر مصر با صدور بیانیه ای تجاوزات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان را به شدت محکوم کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل…

الازهر مصر با صدور بیانیه ای تجاوزات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان را به شدت محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، الازهر در بیانیه خود تاکید کرد که اعراب و مسلمانان هرگز به مدت طولانی در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی که بر خلاف ارزش های انسانی، قوانین و عرف بین المللی است، صبر نخواهند کرد.

الازهر در این بیانیه با اشاره به ضرورت توقف همه اشکال تجاوزات علیه فلسطینیان بر حق ملت فلسطین برای تشکیل دولت مستقل در اراضی فلسطین به پایتختی قدس شرقی تاکید کرد.

رژیم صهیونیستی طی سه روز گذشته در جریان تجاوزات جدید خود علیه مردم نوار غزه، 83 نفر را شهید و بیش از 500 نفر را زخمی کرده است.

تنش‌ها بین رژیم اسرائیل و فلسطینی‌ها پس از آن شدت گرفت که هفته گذشته یک نوجوان فلسطینی به نام محمد ابو خضیر در شرق بیت‌المقدس (اورشلیم) زنده زنده سوزانده شد. این اتفاق پس از آن رخ داد که جسد سه شهرک‌نشین اسرائیلی حوالی روستای حلحول در شهر الخلیل واقع در کرانه باختری پیدا شد. تل‌آویو حماس را مسئول مرگ این سه نفر می‌داند. با این وجود، حماس این اتهام را رد می‌کند.

این در حالی است که ارتش رژیم صهیونیستی با فراخواندن نیروهای ذخیره خود برای یورش زمینی به نوار غزه آماده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.