جمعه، ۰۹ خرداد ۹۳ - ۰۹:۵۳

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمد مهدی حسینی همدانی امام جمعه کرج در خطبه های این هفته نماز جمعه با بیان…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمد مهدی حسینی همدانی امام جمعه کرج در خطبه های این هفته نماز جمعه با بیان این مطلب اظهار داشت: سرزنش کردن دیگران از صفات بد است و انسان ها نباید در زمان های مختلف پرخاشگری کنند چرا که این رفتار اصلا مورد پسند نیست.

وی در ادامه تاکید کرد: امیر المومنان علی (ع) در خطبه 184 نهج البلاغه می فرماید ” اهل تقوا دیگران را به خاطر برخی معصیتها و مشکلات سرزنش نمی کنند به این امر واقفند که همه انسان ها از جمله خودشان در تیرس حوادث روزگار قرار خواهند گرفت پس دلیلی برای سرزنش وجود ندارد.

حسینی همدانی در ادامه با اشاره به برخی از رفتارهای اجتماعی، بیان کرد: یکی از رفتارهای پسندیده اجتماعی مشورت کردن است و اهل تقوا به مشورت کردن مشهورند و خداوند نیز اهل ایمان را به مشورت سفارش می کند.

نماینده ولی فقیه در البرز یادآور شد: مشورت کردن افکار را توسعه می دهد و دیدگاهها را روشن تر می کند.

با مشورت کردن در عقل افراد بزرگ سهیم می شویم

وی با اشاره به اینکه مشورت کننده از ملامت ملامت کنندگان در امان است، تصریح کرد: اهل مشورت لغزش نمی کنند و استعدادهای شکوفاتری دارند و در روایتی علی (ع) می فرماید ” کسی که استبداد رای داشته باشد هلاک می شود” پس برای همه امور مشورت کردن لازم و ضروری است.

حسینی همدانی با اشاره به اینکه مشورت با افراد بزرگ یعنی در عقل آنان سهیم شدن، خاطرنشان کرد: با مشورت نفاق های درونی افراد بیرون ریخته می شود و افراد به یک تفکر مشترک می رسند.

وی یادآور شد: دین اسلام احکام اجتماعی بسیار کاملی دارد و با وجود اسلام در جامعه اسلامی مردم به خوبی هدایت می شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حلول ماه مبارک شعبان گفت: وارد شدن به ماه شعبان ما را به ماه رمضان نزدیکتر می کند باشد که با روحی نورانی به استقبال ماه خداوند برویم.

حسینی همدانی ادامه داد: ولادت امام حسین (ع) ابوالفضل عباس (ع) و همچنین امام زین العابدین (ع) از روزهای مبارک ماه شعبان است چرا که امام حسین (ع) حافظ احکام الهی و دین بود و از بدعت ها و ظلم ستمگران غافل نمی شد.

نماینده ولی فقیه در البرز توضیح داد: امام حسین (ع) تا اخرین لحظه عمر امر به معروف و نهی از منکر را فراموش نکرد و با نثار جان خود از دین اسلام پاسداری کرد.

اخلاق، سیاست، رفتارهای اجتماعی و استکبار ستیزی امام خمینی (ره) به نسل سوم منتقل شود

حسینی همدانی با اشاره به اینکه روز ولادت امام حسین (ع) روز پاسدار است، بیان کرد: پاسداران باید دائما با مبانی نظری دین و انقلاب خود را تقویت کنند و در عرصه های سیاسی و نظامی و اجتماعی حضوری مستمر داشته باشند.

این مسئول در ادامه با اشاره به روز ولادت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز اعلام کرد: همه را توصیه می کنم که در این روز مبارک به دیدن جانبازان بروند چرا که با دیدار از جانبازان به آنها روحیه خواهید داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن سالروز  قیام 15 خرداد افزود: رژیم پهلوی در 15 خرداد سال 42 با به شهادت رساندن 15 هزار نفر از امت ایران اسلامی به گمان خود این قیام را که برخواسته از آموزه های دینی بود در نطفه خفه کرد، ولی مردم ایران اسلامی ساکت ننشستند و در 22 بهمن 57 با حضور خود و پیروی از بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران مشت محکمی بر دهن استکبار و رژیم پهلوی زدند.

امام جمعه کرج اظهار داشت: 14 خرداد سالروز ارتحال جانگداز امام خمینی (ره) نزدیک است و ما وظیفه داریم اخلاق امام، سیاست، مبارزات امام علیه استکبار، رفتارهای اجتماعی و خانوادگی و … امام خمینی (ره) را به نسل سوم انتقال دهیم.

با وجود پربرکت مقام معظم رهبری و اصل ولایت فقیه هیچکدام از توطئه های دشمنان کارساز نیست

حسینی همدانی خاطرنشان کرد: جامعه ایران اسلامی برای سعادتمندی باید پیرو خط امام خمینی (ره) باشد و باید بدون ترس مدافع اسلام باشیم.

وی با اشاره به وجود پر برکت مقام معظم رهبری تاکید کرد: وجود ایشان برای جامعه اسلامی منشاء خیر و برکت است، ایشان به خوبی با مسائل روز دنیا آشنا هستند.

امام جمعه کرج ادامه داد: همان طور که رهبر عظیم شان انقلاب فرمودند شیطان بزرگ و استکبار جهانی قابل اعتماد نیست باید با معطوف کردن همه توان به تولیدات داخل کشور، بتواینم از سد تحریم ها و فشارها به خوبی و سربلندی گذر کنیم و مثل همیشه موفق باشیم.

حسینی همدانی اعلام کرد: تا وقتی رهبری مقام عظمای ولایت و اصل ولایت فقیه در کشور حاکم است هیج توطئه ای از مستکبرین عملی نخواهد شد.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به تغییر مدیریت عالی استان البرز خاطرنشان کرد: چند روز گذشته مراسم تودیع و معارفه استاندار البرز برگزار شد و امیدواریم با استقرار استاندار جدید در البرز از این پس شاهد موفقیت های روز افزون در همه زمینه ها باشیم.

همکاری مردم البرز و اتحاد و یکپارچگی مسئولین در بهبود امور لازم است

حسینی همدانی اضافه کرد: با توجه به سابقه مدیریتی سید حمید طهایی امیدواریم آرامش و ثبات در عرصه مدیریتی در البرز به وجود آید.

امام جمعه کرج تاکید کرد: متاسفانه در گذشته شاهد بودیم که در یک بخشداری به فاصله 40 روز مدیریت ها عوض می شد امیدواریم از این پس ثبات در حوزه مدیریت ها در سطح استان حاکم شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: امیدواریم هر روز شاهد رشد استان البرز باشیم چرا که البرز ظرفیت تبدیل شدن به استان نمونه کشور را دارد.

حسینی همدانی با اشاره به اینکه برای بهبود امور باید مردم همکاری داشته باشند، یادآور شد: همکاری مردم برای بهبود امور استان لازم است و مسئولین نیز با اتحاد و یکپارچگی باید مسیر توسعه پایدار را طی کنند.

نماینده ولی فقیه در البرز در پایان گفت: استان البرز قابلیت های فروانی در بخش های صنعت، کشاورزی و علمی دارد شاید تا به حال افراد مشغول کارهای دیگری بوده اند ولی امیدواریم از این پس شاهد توسعه استان باشیم.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *