پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۲

وزیر خارجه آمریکا احتمالاً روز شنبه (۱۲ ژوئیه، ۲۱ تیرماه) عازم وین می‌شود تا به مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ بپیوندد. به گزارش…

وزیر خارجه آمریکا احتمالاً روز شنبه (۱۲ ژوئیه، ۲۱ تیرماه) عازم وین می‌شود تا به مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ بپیوندد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی المانیتور، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا احتمالاً 12 ژوئیه (21 تیرماه)، شنبه، عازم وین می‌شود تا به مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 (آمریکا،انگلیس،فرانسه،روسیه،چین بعلاوه آلمان) بپیوندد.

المانیتور ضمن اعلام این خبر اعلام کرد که سفر کری به وین به مفهوم این نیست که باید انتظار داشته باشیم توافق نهایی بین ایران و ۱+۵ حاصل شود زیرا هنوز شکاف‌های اساسی در مواضع دو طرف وجود دارد و نیازمند ادامه گفت‌وگوها درباره این مسائل است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که انتظار می‌رود مذاکرات تمدید شود. یکی از مقامات آمریکایی در مذاکرات روز گذشته به المانیتور گفت که طرف ایرانی تلاش می‌کند، مبتکر باشد و ما نیز تلاش می‌کنیم مبتکر باشیم اما هنوز مشخص نیست که ایران گزینه‌های لازم برای رسیدن به توافق جامع تا ۲۰ ژوئیه را انتخاب کرده باشد.

مقامات غربی اعلام کردند که سفر کری به وین احتمالاً امروز، پنجشنبه، رسماً اعلام می‌شود. هنوز مشخص نیست که آیا بعضی از وزرای خارجه ۱+۵ یا همه آنها روز ۱۲ ژوئیه به مذاکرات می‌پیوندند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.