شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۱:۵۷

به گزارش خبرنگار مهر، سلیمان محبی پیش از ظهر شنبه در مراسم افتتاحیه اولین المپیاد دانش آموزی در کرمانشاه گفت: هدف از برگزاری…

به گزارش خبرنگار مهر، سلیمان محبی پیش از ظهر شنبه در مراسم افتتاحیه اولین المپیاد دانش آموزی در کرمانشاه گفت: هدف از برگزاری این طرح مقابله با آسیب های موجود در سطح جامعه است.

محبی افزود: این طرح یک طرح نو و جدید در آموزش و پرورش است که از 26 مهرماه آغاز شده و تا پایان اسفندماه در تمام مدارس استان اجرا می شود.

وی تصریح کرد: در گذشته دانش آموزان تنها زنگ خاصی را به ورزش اختصاص می دادند اما پس از اجرای این طرح دانش آموزان می توانند به صورت اختیاری در رشته های مورد علاقه و متناسب با توانمندی هایشان فعالیت و در مسابقات شرکت کنند.

محبی با بیان اینکه این طرح با مدیریت دانش آموزان در مدارس اجرا می شود، امروز در دنیایی هستیم که آسیب های اجتماعی فراوان است و بهترین وسیله و ابزار مقابله با این آسیب ها ورزش، نشاط و شور و هیجانی است که در درون دانش آموزان شکل می گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه گفت: ما با توجه به ورزش و تربیت بدنی می توانیم به سلامت جسمی، روانی، اخلاقی دانش آموزان کمک کنیم.

محبی با بیان اینکه دنیا به این نتیجه رسیده که ورزش بهترین وسیله برای ظهور و بروز موارد ذکر شده است، گفت: ورزش علاوه بر اینکه سلامت جسمی را به دانش آموزان هدیه می دهد می تواند حس وظیفه شناسی، تقسیم کار، تعاون و وطن دوستی را آموزش دهد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه ادامه داد: امروز در سطح بین المللی در همه ابعاد سرمایه گذاری وسیعی بر روی ورزش انجام شده است.

محبی ادامه داد: ما در مدارس ضمن توقع تلاش علمی برای پیشرفت کشور از دانش آموزان میخواهیم در عرصه ورزشی نیز فعال باشند.

وی کرمانشاه را یک استان توانمند از نظر استعداد های ورزشی و توانمندی های فیزیکی برشمرد و گفت: این مسئله در عرصه های مختلف ورزشی ثابت شده است و ما امیدواریم آغاز این المپیاد در مدرسه ها زمینه پیشرفت ورزش استان و افتخار آفرینی در میادین کشوری را به دنبال داشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *