شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۱:۴۳

به گزارش خبرنگار مهر، المپیاد ورزشی درون مدرسه ای همزمان با سراسر کشور با حضور مشاور امور بین الملل معاون تربیت بدنی و…

به گزارش خبرنگار مهر، المپیاد ورزشی درون مدرسه ای همزمان با سراسر کشور با حضور مشاور امور بین الملل معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در سه هزار مدرسه استان همدان افتتاح شد.

مشاور امور بین الملل معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش پیش از ظهر شنبه در مراسم افتتاح نخستین المپیاد درون مدرسه ای که همزمان با سراسر کشور در مدرسه شهید صابریان رنجبر همدان برگزار شد با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش با هدف توسعه ورزش همگانی و به منظور ارتقا سطح شادی و نشاط در بین دانش آموزان با رویکرد روان شناختی و تربیتی اقدام به برگزاری المپیاد درون مدرسه ای کرده است، اظهار داشت: المپیاد ورزشی درون مدرسه ای سال گذشته به صورت آزمایشی برگزار شد که با توفیقاتی همراه بود.

علی اکبر ترابی با بیان اینکه امروز همزمان با سراسر کشور و همزمان با آغاز هفته تربیت بدنی المپیاد ورزشی درون مدرسه افتتاح شد، بیان کرد: یکی از اهداف این المپیاد ارتقا سطح مشارکت در دانش آموزان، اولیا و سازمان ها و نهاد های استانی است.

وی با بیان اینکه از آموزش و پرورش درخواست داریم که در المپیاد ورزشی یاری رسانی کنند، ادامه داد: برگزاری المپیاد فقط برای ورزشکاران نیست و هر کدام از دانش آموزان می توانند ورزشکار باشند و در المپیاد شرکت کنند.

مشاور امور بین الملل معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش یکی از رویکرد های برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه ای را افزایش علاقه دانش آموزان به مدرسه است، عنوان کرد: دانش آموزان برای حضور در مدرسه باید لحظه شماری کنند و خمودگی و سستی از مدرسه بیرون برود.

ترابی با بیان اینکه المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در چهارچوب سیاست های آموزش و پرورش مبنی بر سیاست مشارکت جویی، ارتقا سطح مدیریت، ارتقا سطح سلامت جسمی و روانی دانش آموزان تنظیم شده است، افزود: برای اجرای این المپیاد صد ها تحقیق و دهها پژوهش انجام شده است و محققان استقبال کرده اند که درخصوص المپیاد درون مدرسه ای تحقیق کنند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان همدان در ادامه با بیان اینکه تحصیل، تهذیب و ورزش در مدارس باید به عنوان یک اساسنامه عملیاتی و اجرایی شود، اظهار داشت: دانش آموزان باید در کنار تحصیل به تهذیب و ورزش بپردازند.

مصطفی خزاعی با بیان اینکه انسان هایی کامل هستند که در همه زمینه ها تلاش داشته باشند، عنوان کرد: برای داشتن دانش آموزانی با نشاط و فعال باید به مسئله ورزش و سلامت و جسم و روح دانش آموزان توجه شود.

وی با بیان اینکه داشتن امکانات مناسب برای ورزش ضروری است، ادامه داد: برای داشتن امکانات مناسب در مدارس اقداماتی انجام شده اما جوابگو نیست ولی امیدواریم که روز به روز امکانات ورزشی مدارس توسعه یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *