شنبه، ۲۹ شهریور ۹۳ - ۱۱:۰۸

مشاور امور بانوان آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: نهادینه سازی فرهنگ اسلامی ایرانی نقش موثری در اعتلای فرهنگ این مرز و…

مشاور امور بانوان آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: نهادینه سازی فرهنگ اسلامی ایرانی نقش موثری در اعتلای فرهنگ این مرز و بوم دارد.

مسعودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: طرح روی جلد دفاتر اقدام بسیارخوب در راستای نهادینه سازی فرهنگ اسلامی است ضمن آنکه نیاز به کار فراوان در زمینه‌های مختلف دارد.

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان در مقاطع مختلف از دفترهای تکلیف استفاده می کنند گفت: گنجاندن احادیث مربوط به مباحث دینی و عقیدتی در هر برگ این دفاتر منجر به رشد دینی و معنوی دانش آموزان خواهد شد.

وی گفت: کمبود توجه به بحث فرهنگ اسلامی در جامعه باعث نگرانی شده و همین امر باعث تاکید خاص مقام معظم رهبری به حوزه فرهنگ در سال 93 شده است که این خود می‌تواند گام مهمی جهت رسیدن به جایگاه اصلی ما در حوزه فرهنگ شود.

مسعودی با اشاره به اینکه الگوهای غربی خود را در ذهن کودکان ما جای داده‌اند گفت: ما باید بتوانیم ضمن شناسایی علایق کودکانمان از گسترش فرهنگ غرب در کشور جلوگیری کنیم و با به کارگیری نمادهای ایرانی نظیر شخصیت‌های مذهبی، فرهنگی و نخبگان علمی، هم چنین نمادهای خاص استان در نوشت افزار و ارائه قیمت های مناسب تر از نمونه وارداتی آن، دانش آموزان را در جهت استفاده از این لوازم تشویق کنیم.

مشاور امور بانوان آموزش و پرورش استان همچنین گفت: همان‌طور که گسترش فرهنگ اصیل در هر جامعه باعث رشد آن جامعه می‌شود، در نتیجه اگر اقدامات زیر بنایی فرهنگ سازی از سطح مدارس صورت گیرد قطعاً از ضریب نفوذ بالاتری برخوردار است.

وی اظهار کرد: در ارتباط با پوشش اسلامی ایرانی نیز تلاش می شود تا آموزش‌های لازم در همه سطوح صورت گیرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.