جمعه، ۱۳ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۷

آیت الله ˈقربانعلی دری نجف آبادیˈ عصر پنج شنبه در جریان بازدید از روند عملیات اجرایی واحد آند سازی شرکت آلومینیم ایران در…

آیت الله ˈقربانعلی دری نجف آبادیˈ عصر پنج شنبه در جریان بازدید از روند عملیات اجرایی واحد آند سازی شرکت آلومینیم ایران در شهرک صنعتی خیرِآباد اراک افزود: مسوولان باید با تقویت زیر ساختهای لازم در حوزه صنعت، زمینه ایجاد اشتغال پایدار و توسعه کمی و کیفی اقتصاد را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه استان مرکزی ظرفیتهای مطلوبی دارد، اضافه کرد: مسوولان استان مرکزی باید با اهتمام و تلاش بیشتری زمینه استقرار زیر ساختهای لازم برای بهره برداری از این طرح را مهیا کنند.

وی افزود: تامین و بهبود راههای ارتباطی منتهی به این پروژه ، مناسب سازی فضای فیزیکی و ارایه فعالیتهای خدماتی مناسب از جمله زیرساختهایی است که باید هر چه سریعتر به منظور بهره برداری از واحد آند سازی ایرالکو فراهم شود.

امام جمعه اراک خطاب به سرمایه گذار این پروژه نیز گفت: استان مرکزی به لحاظ بهره مندی از زیر ساختهای مطلوب اقتصادی فرصت مغتنمی برای سرمایه گذاری است.

مدیر عامل شرکت آلومینیم ایران ( ایرالکو) نیز گفت: انتقال واحد آندسازی این شرکت به شعاع 30 کیلومتری در شهرک صنعتی خیرآباد یکی از برنامه های اساسی برای کاهش آلودگی است.

ˈ حمیدرضا بادکوبه ای ˈ افزود: این واحد در صورت بهره برداری، ظرفیت تولید یکصد هزار تن آند در سال را دارد و برای احداث آن یکهزار و 500 میلیارد ریال سرمایه گذاری می شود.

وی اظهار کرد: عملیات اجرایی این طرح با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال انجام است.

شرکت آلومینیم ایران (ایرالکو) در سال 1351 با دو خط تولید به ظرفیت 45 هزار تن در سال، در اراک آغاز به کار کرد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و افزودن سه خط دیگر، ظرفیت تولید این فلز به 120 هزار تن در سال، رسید که محصولات متنوعی شامل انواع شمش تی بار، هزار پوندی، آلیاژهای ریخته گری، بیلت و اسلب را شامل می شود.

عملیات اجرایی طرح توسعه ایرالکو با فناوری 200 کیلو آمپر نیز در سال 1381 با هدف حفاظت از محیط زیست آغاز و در سال 1386 بهره برداری شد.

تولیدات شرکت ایرالکو خوراک 11 هزار واحد کارگاهی زیردستی با بیش از 250 هزار نفر کارگر را را تامین می کند.

معاون امور عمرانی استانداری مرکزی و چند تن از مسوولان در این دیدار حضور داشتند.ک/3

7112/559

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.