دوشنبه، ۳۱ شهریور ۹۳ - ۰۶:۵۴

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: ایثار، درس اول و اساسی مدرسه دفاع مقدس است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری…

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: ایثار، درس اول و اساسی مدرسه دفاع مقدس است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در مراسم رژه نیروهای مسلح اردبیل با تاکید برمطلب فوق، افزود : یادگیری این درس سبب شد تا استکبار نتواند قدم از قدم بردارد و یا بخواهد توطئه‌ای عظیم برای نظام اسلامی ما برپا کرده و یا به هدف خود برسد.

وی دومین درس مدرسه دفاع مقدس را درس شجاعت و حماسه عنوان و تصریح کرد: ما در اوج محاصره دشمن روی پای خود ایستاده‌ایم و به رغم آنکه غربی‌ها به دشمن قدار ما مساعدت نظامی، مالی و لجستکی کردند و حتی بمب شیمیایی در اختیار او گذاشتند پشتیبانی ملت ما توانست با روح حماسی و شجاع خود دشمن را به نقطه تسلیم بکشاند.

عاملی سومین درس دفاع مقدس را درس مدیریت و تدبیر معرفی و خاطرنشان کرد: ما در گذر از هشت سال جنگ تحمیلی توانستیم بر دستگاه پیچیده نظامی غرب و شرق غلبه کنیم و بار دیگر نمودی از شایستگی مدیریت بحران را به دنیا نشان دهیم.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری چهارمین درس دوران دفاع مقدس را تقویت روح معنویت و باورهای دینی و ارزشی توصیف کرد و افزود: این درس سبب شد تا روحیه شجاعت، ایثارگری، گذشت و حماسه‌آفرینی تقویت شود و ملت ما در پی رسیدن به کمال واقعی حرکت کند.

در ادامه امیرمحمد مختاری‌فر فرمانده تیپ 40 پیاده ارتش مستقر در استان اردبیل گفت: در جنگ 50 روزه، اسرائیل نتوانست در برابر مقاومت مردم غزه دوام بیاورد و مجبور شد تا پای میز مذاکره بنشیند و به رفع محاصره غزه تن دهد، هر چند کشورهای عربی در مواجهه با رژیم صهیونیستی همواره مغلوب بودند اما به برکت الگوگیری مردم غزه از نظام جمهوری اسلامی ایران در مقاومت در برابر ظلم،‌ فلسطین توانست رژیم صهیونیستی و آمریکا را یکبار دیگر سر جای خود بنشاند.

وی روحیه رزمندگان و مجاهدان سنگر حفظ اقتدار این نظام را روحیه‌ای مشابه هشت سال جنگ تحمیلی دانست و افزود:‌ البته باید گفت که این اقتدار و صلابت مضاعف از دوران جنگ است و همه به خوبی می‌دانند که جمهوری اسلامی ایران در شرایط کنونی در اوج قدرت‌نمایی منطقه‌ای قرار دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.