جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۷:۰۳

امام جمعه ارومیه گفت: حکم اعدام برای عالم شیعه در عربستان ظالمانه‌ است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی، حجت…

امام جمعه ارومیه گفت: حکم اعدام برای عالم شیعه در عربستان ظالمانه‌ است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی، حجت الاسلام سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به اینکه اسلام دین حق است، افزود: این درست نیست که عالم شیعه به خاطر بیان حق اعدام شود.امیدواریم سردمداران کشور عربستان سر عقل بیایند و حکم اعدام عالم شیعه را لغو کنند.

وی با بیان اینکه کشور عربستان از جمله کشورهایی است که به تجهیز گروه تروریستی می‌پردازد، اظهار کرد: هرچند عربستان به اعتلاف پیوسته اما بر همه آشکار است که یکی از حامیان و تجهیز کنندگان گروه‌های تروریستی است.

امام جمعه ارومیه بر فرهنگ سازی ورزش عمومی اشاره کرد و گفت: مسئولین کشوری باید سعی کنند ورزش را در بین مردم عمومی کنند و مقداری از هزینه‌هایی که صرف مسابقات می‌شود را صرف ورزش‌های عمومی کنند.

وی با بیان اینکه نابینایی دل بسیار دردناک تر از نابینایی چشم است، افزود: خداوند فرموده هر کس که مرا یاری نکند در زندگی دنیوی زندگی سختی داشته و در روز قیامت نابینا محشور می‌شود.

نماینده ولی فقیه درآذربایجان غربی خاطرنشان کرد: متقی کسی است که هر روز به حساب خود رسیدگی می‌کند و هر زمان که نفسش باعث کوتاهی در انجام اعمال نیک شد، آن را تنبیه کند. به حساب خود برسید قبل از اینکه خدا به حسابتان برسد.

امام جمعه ارومیه با اشاره به روایتی از امیرالمومنین (ع) افزود: ای جماعت فرصت را غنیمت بشمارید، مطیع خداوند متعال باشید، جلوی نفس خود را بگیرید و هر آن خود را آماده ملاقات با خداوند کنید.

حجت الاسلام قریشی اظهار کرد: یکی از معیارهای مهم ازدواج و تشکیل خانواده، دین‌دار بودن دختر و پسر است که باید خانواده‌ها این موضوع در هنگام تشکیل خانواده مدنظر قرار دهند.

نماینده ولی فقیه درآذربایجان غربی اظهار کرد: از امام باقر(ع) روایت است که هر کس با خانمی ازدواج کند که دلیل آن فقط زیبایی باشد این ازدواج بی‌فایده است و اگر به خاطر دارایی و مقام باشد خداوند آن شخص را به حال خود رها می‌کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.