دوشنبه، ۱۲ خرداد ۹۳ - ۰۷:۴۷

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی شامگاه روز یکشنبه در دیدار با فهیمه فرهمندپور مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده افزود: در…

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی شامگاه روز یکشنبه در دیدار با فهیمه فرهمندپور مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده افزود: در حال حاضر، الگوهای نادرستی در حوزه زنان در کشور و استان وجود دارد که مخالف دین و شریعت هستند و این موارد باید به بانوان جامعه شناسانده شوند.

وی به قابلیت های بانوان در جامعه اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: توجه به قابلیت های بانوان در عرصه های مختلف باید مد نظر قرار گیرد ولی نباید جایگاه زن در خانواده از بین برود.

وی بر اجرای برنامه های فرهنگی موثر در خصوص نقش بانوان در جامعه تاکید کرد و گفت: این امر باید مد نظر مسئولان در بخش های مختلف به ویژه بخش های فرهنگی قرار گیرد و مدیران کشوری و استانی نیز باید در این خصوص مشارکت و حمایت لازم را انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی اضافه کرد: این برنامه های فرهنگی می توانند زمینه ساز تحول عظیم فکری و اعتقادی در خصوص جایگاه زن در بین مردم و مسئولان شوند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی توجه بیشتر به آذربایجان غربی را خواستار شد و اظهار کرد: این استان موقعیت بسیار خاص و ویژه ای در بین استانهای کشور دارد و باید با توجه ویژه مسئولان، گامهای بلندتری برای توسعه فرهنگی در این استان برداشته شود.

فهیمه فرهمندپور مشاور وزیر کشور در حوزه امور بانوان و خانواده نیز در این دیدار با انتقاد از وجود برخی الگوهای نادرست سنتی در جامعه گفت: این امر آسیب های قابل توجهی را به ویژه در جوامع کوچک به جا می گذارد که باید با نگاه فرهنگی مناسب، از این امر جلوگیری کنیم.

وی از توجه ویژه نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه به حوزه امور بانوان قدردانی کرد.

8137/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.