جمعه، ۲۸ شهریور ۹۳ - ۰۷:۲۳

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: شعار آمریکا و متحدان اروپایی در قالب تشکیل ائتلاف علیه داعش یک شعار و…

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: شعار آمریکا و متحدان اروپایی در قالب تشکیل ائتلاف علیه داعش یک شعار و نمایش مضحک سیاسی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، حجت‌الاسلام و المسلمین «محمدنقی لطفی» در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ایلام با اشاره به 31 شهریور سالروز آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران اسلامی اظهار کرد: دوران دفاع مقدس افتخار آفرین‌ترین دروان بود که شهدا با فداکار و سلحشوری، در حفظ و حراست از نظام نوپای جمهوری اسلامی و پاسداری از مرزها عالی‌ترین درجه‌ی ایثارگری را از خود نشان دادند و از عزت و شرافت این مرز و بوم جانانه دفاع کردند.

وی با بیان این‌که ملت بزرگ ایران با پیروی از رهنمودهای ‌امام راحل و رشادت‌های رزمنداگان زیباترین جلوه‌های فداکاری و ایثارگری را به نمایش گذاشتند، افزود: دفاع مقدس یک گنجینه‌ی افتخارآفرین است.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام با تاکید بر این‌که امدادهای غیبی در پیروزی جنگ تحمیلی بسیار تاثیرگذار بود، خاطرنشان کرد: جنگ افروزان هرگز باور نمی‌کردند یک ملت با اتکا به خداوند و با تکیه بر توانمندی‌های جوانان خود یک جنگ نابرابر را به نفع خود به پایان برسانند، لذا باید به این هفته مقدس افتخار کنیم.

وی با اشاره به این‌که رژیم بعثی با کمک 40 کشور دیگر برنامه‌ریزی کرده بودند که طی یک هفته ایران اسلامی را به اشغال درآورند، ادامه داد: با از خودگذشتگی‌ها و رشادت‌های رزمندگان نقشه آنها شکست خورد.

لطفی ادامه داد: اگر امروز کشورهای غربی و در راس آنها آمریکا جرأت تعرض نظامی به خاک ایران را ندارد به دلیل افتخار آفرینی‌های دوران دفاع مقدس است و می‌داند که اگر کوچکترین اشتباهی کند ایران اسلامی ساختار آنها را بهم می‌ریزد.

امام جمعه ایلام در ادامه تقارن هفته دفاع مقدس با شروع بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها را بسیار ارزشمند دانست و گفت: در آغاز سال تحصیلی میلیون‌ها دانش‌آموز و دانشجو روانه مراکز علمی می‌شوند و این نشان دهنده حائز اهمیت بودن نظام آموزشی در کشور ماست.

وی با بیان این‌که دانشگاه‌ها و مدارس باید عرصه تربیت دانش‌آموزان و دانشجویان متدین، انقلابی و علم پژوه باشند، تصریح کرد: امور و کار همه نهادها و دستگاه‌ها به آموزش و پرورش برمی‌گردد، چرا که این دستگاه بزرگ با نسل جوان که مهم‌ترین قشر و آینده‌سازان مملکت هستند سروکار دارد.

لطفی ادامه داد: محیط‌های آموزشی و علمی باید دور از سیاست بازی باشند تا دانشجو و دانش‌آموز بتوانند بدون دغدغه در زمینه علم تلاش کنند و نباید ذهن این قشر از جامعه درگیر جناح بازی و گروه‌بندی‌ها شود.

امام جمعه ایلام در ادامه با اشاره به این‌که بیانات قاطع و صریح رهبر معظم انقلاب و افشاگری معظم‌له باعث رسوایی آمریکا شد و ضربه محکمی بر دستگاه دیپلماسی استکبار وارد کرد، افزود: نشست نمایشی در پاریس برای مبارزه با گروهک تروریستی داعش از سوی آمریکا و سایر کشورهای اروپایی و عربی چهره نفاق آنها را آشکار کرد.

خطیب جمعه ایلام ادامه داد: دولت‌هایی که خود حامیان اصلی و تشکیل دهندگان گروه‌های تروریستی در دنیا هستند و با کمک‌های مالی و تسلیحاتی این گروهک‌ها برای مقابله با دولت‌ها و ملت‌های مستقل و آزادی خواه تشکیل جلسه می‌دهند، دست آنها را برای هر جنایتی بازمی‌گذارند و همین روشن‌ترین دلیل بر عدم صداقت آنها در مبارزه با تروریسم و داعش است.

وی گفت: شرط نخست مبارزه با تروریسم صداقت در مبارزه است، آمریکا و حامیان آن که سال‌ها از این گروه‌های جنایتکار حمایت کرده‌اند و آمریکا در تاسیس داعش و قدرت گرفتن آن دست نقش اصلی داشته پس چگونه می‌تواند ادعای مبارزه با این گروهک تروریستی را داشته باشد و ائتلاف علیه آنها را تشکیل دهند؟

نماینده ولی‌فقیه در استان با بیان این‌که بسیاری از دولت‌های حاضر در نشست پاریس مانند عربستان، قطر و اردن حامی اصلی مالی و نظامی گروه‌های تروریستی در منطقه به خصوص داعش هستند، خاطرنشان کرد: چه کسی می‌تواند نقش عربستان و قطر خائن را در این زمینه انکار کند؟

لطفی در ادامه در رابطه با گرانی‌های بازار و عدم کنترل و نظارت دستگاه‌های مسئول تذکر داد و گفت: رئیس جمهور در زمینه کنترل تورم تلاش‌های زیادی کرده اما نباید شعارهای وی زیر سوال برود، باید نظارت قاطع در بازار صورت بگیرد.

وی با بیان این‌که گرانی برای قشر متوسط جامعه کمرشکن است و با حقوق‌های ناچیز چگونه می‌توانند هزینه زندگی را تامین کنند، افزود: دستگاه‌های نظارتی و تعزیرات به صورت قاطع بر بازار نظارت و گرانی‌های سرسام آور را مهار کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.