جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۷:۱۵

امام جمعه ایلام گفت: متاسفانه برخی افراد و برخی روزنامه‌ها که عقبه فتنه هستند تلاش می‌کنند عوامل اصلی فتنه را تطهیر کنند، در…

امام جمعه ایلام گفت: متاسفانه برخی افراد و برخی روزنامه‌ها که عقبه فتنه هستند تلاش می‌کنند عوامل اصلی فتنه را تطهیر کنند، در حالی که اینها با آب زمزم هم قابل تطهیر نیستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدنقی لطفی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ایلام با تبیین جریان‌های سیاسی زمان حکومت حضرت علی(ع) اظهار کرد: سه جریان مارقین، ناکثین و قاسطین که به ترتیب خوارج، شورشیان جمل و معاویه یعنی دشمن برون‌مرزی علی(ع) بودند هر کدام در نظام جمهوری اسلامی مصادیقی دارند که به ترتیب منافقین، فتنه‌گران 88 و آمریکا و ضدانقلاب هستند و وجه تشبیه فتنه‌گران 88 با ناکثین، ایستادن آنان در مقابل امام بود.

وی با بیان اینکه این افراد که زمانی در کنار امام و مقام معظم رهبری بودند در مقابل نظام ایستادند، تصریح کرد: متاسفانه برخی افراد و برخی روزنامه‌ها که عقبه فتنه هستند تلاش می‌کنند عوامل اصلی فتنه را تطهیر کنند، در حالی که اینها با آب زمزم هم قابل تطهیر نیستند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین لطفی افزود: عربستان به دنبال اعدام مجاهد یمنی و از چهره‌های درخشان روحانیت یعنی “شیخ نمر” است که این کار تبعات زیادی را برای آل‌سعود به دنبال خواهد داشت.

وی تصریح کرد: امروز داعش و پیش از این منافقین ساخته نظام سلطه برای مبارزه با انقلاب اسلامی است، چون امروز تاثیرگذاری انقلاب اسلامی ملت ایران بر کسی پوشیده نیست و یمن که حیاط خلوت حکومت سعودی بود امروز در دست حزب‌الله قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین لطفی با بیان اینکه داعش به غده سرطانی منطقه تبدیل شده است، تصریح کرد: داعش ساخته‌ی دست آمریکا و رژیم صهیونیستی با پشتیبانی مالی آل سعود و آل خلیفه است و با یک شعار غلط راه جنایت را در پیش گرفته و اگر مقاومت مردان و زنان “کوبانی” نبود و این منطقه سقوط می‌کرد فاجعه‌ای انسانی رخ می‌داد.

نماینده ولی‌فقیه در استان، منافقین را ساخته دست آمریکا دانست و تصریح کرد: منافقین قبل از شروع جنگ به ملت ایران خیانت کردند و در حین جنگ نیز به بازوی صدام تبدیل شدند. در جریان فتنه 88 نیز سران این فتنه بزرگ هدفی جز براندازی نظام با کمک آمریکا و اسراییل نداشتند که با مدیریت رهبری و هوشیاری ملت راهی از پیش نبردند.

امام جمعه ایلام ادامه داد: همه‌ ما این اعتقاد را از امام گرفتیم که نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه برگرفته از حکومت دینی پیامبر(ص) و علی(ع) است و اگر غیر از این اعتقاد داشته باشیم نظام دینی را نشناخته‌ایم، چون ولایت ‌فقیه استمرار غدیر است.

امام جمعه ایلام تاکید کرد: امروز انقلاب اسلامی با این جایگاه عظیمی که دارد همه را دچار سردرگمی کرده است و آل‌ سعود امروز به دنبال اعدام مجاهد یمنی و از چهره‌های درخشان روحانیت یعنی “شیخ نمر” است که این کار تبعات زیادی را برای آل‌سعود به دنبال خواهد داشت.

نماینده ولی‌فقیه در استان ادامه داد: حکومت موروثی عربستان که نسبت به جزیی‌ترین حقوق مردم خود بی‌توجه است باید فکری به حال خود کند، مخصوصا “احمد شهید” که علیه ایران گزارش می‌دهد چرا به وضعیت عربستان بی‌‎توجه است؟

حجت‌الاسلام‌والمسلمین لطفی در ادامه‌ی خطبه‌ها به روز تربیت‌بدنی و ورزش، اشاره و اظهار کرد: اگر از تمام ظرفیت‌های ورزشی به خوبی استفاده شود نسل بالنده امروز در مقابله با تهاجم فرهنگی خود را حفظ خواهد کرد و امروز حضور جوانان ایرانی با فرهنگ انقلابی در میادین بین‌المللی مایه‌ی افتخار است و امیدواریم که با تداوم حضور در رقابت‌های بین‌المللی مدال‌های بیشتری کسب کنند.

امام جمعه ایلام به روز مباهله‌ی پیامبر اسلام(ص) در سال دهم هجری قمری، اشاره و تصریح کرد: پیامبر در این جریان تاریخی علمای نجرانی را زمین‌گیر کرد و این حادثه و نزول آیه‌ی ولایت و حادثه‌ی غدیر همه بر حقانیت امام علی(ع) گواهی می‌دهند و با وجود این مدارک و اسناد همواره قلم‌های وهابیون حق را کتمان می‌کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *