جمعه، ۰۹ آبان ۹۳ - ۰۶:۴۷

امام جمعه شهرستان بجنورد گفت: واقعه 13 آبان هیبت آمریکا را در هم شکست. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان شمالی،…

امام جمعه شهرستان بجنورد گفت: واقعه 13 آبان هیبت آمریکا را در هم شکست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان شمالی، حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مرکز استان، اظهار کرد: 13 آبان یک واقعه بسیار مهم در تاریخ کشور بود که شیر مرد بزرگ ایران زمین امام خمینی (ره)، توسط روباه صفتان به ترکیه و سپس نجف اشرف تبعید شد.

وی با اشاره به اعتراض دانشجویان و دانش‌آموزان در مقابل درب دانشگاه تهران و شهادت جمعی از این افراد در آن روز، افزود: دانشجویان خط امام نیز در 13 آبان لانه جاسوسی آمریکا را تصرف کردند.

یعقوبی ادامه داد: سفارتخانه آمریکا در ایران سفارتخانه نبوده بلکه لانه جاسوسی علیه انقلاب اسلامی ایران بوده است که پس از تصرف و کشف برخی اسناد مشخص شد که در صورت عدم تصرف این لانه جاسوسی آمریکا، انقلاب اسلامی در همان ابتدای کار ضربه فنی می‌شد.

وی با اشاره به تقارن عاشورای حسینی و 13 آبان با یکدیگر، عنوان کرد: در روز عاشور و در ساعت 10 صبح همه هیات‌های عزاداری در هر مکانی که حضور دارند برای چند دقیقه فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دهند.

یعقوبی با بیان این که برخی از ترسوها می‌گویند که دیگر فریاد مرگ بر آمریکا سر ندهید که آمریکا عصبانی می‌شود، خاطرنشان کرد: راهکار و راهبرد انقلاب اسلامی نه شرقی نه غربی، جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به هفته پدافند غیرعامل، یادآور شد: پدافند غیرعامل به معنای مقاوم‌سازی و محکم‌سازی زیرساخت های کشور است که در صورت بروز هر گونه خطری کمترین آسیب به مردم و زیرساخت‌های موجود وارد شود.

وی با بیان این که عزاداری‌های مردم خراسان شمالی در سطح بسیار خوبی است، ادامه داد: از سال آینده، از 10 شب اطعام عزادارن، هزینه یک شب پخت نذری به عنوان تامین غذای روح، صرف خرید کتاب و یا بسته فرهنگی شود.

یعقوبی عنوان کرد: اجرای این برنامه در هیات مذهبی به منظور جلوگیری از وجود یتیم فرهنگی و گرسنه فرهنگی ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: همزمان با 12 محرم و سالروز شهادت امام سجاد (ع)، تجمع بزرگ عزاداران حسینی در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

یعقوبی با ذکر این که 14 آبان ماه روز فرهنگ عمومی است، گفت: فرهنگ عمومی همان سخنان خدا، پیغمبر، رهبری و امام (ره) است که اگر عملیاتی شود فرهنگ عمومی اصلاح می‌شود.

وی ادامه داد: فرهنگ عمومی به معنای اصلاح جامعه و کنار زدن ناهنجاری‌ها و رعایت آداب و اخلاق دینی و اسلامی است.

یعقوبی با بیان این که کربلا بی‌غیرتی‌ها را آشکار کرد، افزود: جامعه حسینی جامعه غیرتمند و عزتمند است و باید غیرت را از کربلا آموخت و همانند آن افراد، فرزندان خود را برای ایجاد یک جامعه سربلند تربیت کرد.

به گزارش ایسنا به مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر، تمام نمازگزاران پس از نماز جمعه از مقابل مصلی امام خمینی (ره) به راهپیمایی پرداختند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *