امام جمعه بجنورد: 13 آبان هیبت آمریکا را در هم شکست

امام جمعه شهرستان بجنورد گفت: واقعه 13 آبان هیبت آمریکا را در هم شکست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان شمالی، حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مرکز استان، اظهار کرد: 13 آبان یک واقعه بسیار مهم در تاریخ کشور بود که شیر مرد بزرگ ایران زمین امام خمینی (ره)، توسط روباه صفتان به ترکیه و سپس نجف اشرف تبعید شد.

وی با اشاره به اعتراض دانشجویان و دانش‌آموزان در مقابل درب دانشگاه تهران و شهادت جمعی از این افراد در آن روز، افزود: دانشجویان خط امام نیز در 13 آبان لانه جاسوسی آمریکا را تصرف کردند.

یعقوبی ادامه داد: سفارتخانه آمریکا در ایران سفارتخانه نبوده بلکه لانه جاسوسی علیه انقلاب اسلامی ایران بوده است که پس از تصرف و کشف برخی اسناد مشخص شد که در صورت عدم تصرف این لانه جاسوسی آمریکا، انقلاب اسلامی در همان ابتدای کار ضربه فنی می‌شد.

وی با اشاره به تقارن عاشورای حسینی و 13 آبان با یکدیگر، عنوان کرد: در روز عاشور و در ساعت 10 صبح همه هیات‌های عزاداری در هر مکانی که حضور دارند برای چند دقیقه فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دهند.

یعقوبی با بیان این که برخی از ترسوها می‌گویند که دیگر فریاد مرگ بر آمریکا سر ندهید که آمریکا عصبانی می‌شود، خاطرنشان کرد: راهکار و راهبرد انقلاب اسلامی نه شرقی نه غربی، جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به هفته پدافند غیرعامل، یادآور شد: پدافند غیرعامل به معنای مقاوم‌سازی و محکم‌سازی زیرساخت های کشور است که در صورت بروز هر گونه خطری کمترین آسیب به مردم و زیرساخت‌های موجود وارد شود.

وی با بیان این که عزاداری‌های مردم خراسان شمالی در سطح بسیار خوبی است، ادامه داد: از سال آینده، از 10 شب اطعام عزادارن، هزینه یک شب پخت نذری به عنوان تامین غذای روح، صرف خرید کتاب و یا بسته فرهنگی شود.

یعقوبی عنوان کرد: اجرای این برنامه در هیات مذهبی به منظور جلوگیری از وجود یتیم فرهنگی و گرسنه فرهنگی ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: همزمان با 12 محرم و سالروز شهادت امام سجاد (ع)، تجمع بزرگ عزاداران حسینی در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

یعقوبی با ذکر این که 14 آبان ماه روز فرهنگ عمومی است، گفت: فرهنگ عمومی همان سخنان خدا، پیغمبر، رهبری و امام (ره) است که اگر عملیاتی شود فرهنگ عمومی اصلاح می‌شود.

وی ادامه داد: فرهنگ عمومی به معنای اصلاح جامعه و کنار زدن ناهنجاری‌ها و رعایت آداب و اخلاق دینی و اسلامی است.

یعقوبی با بیان این که کربلا بی‌غیرتی‌ها را آشکار کرد، افزود: جامعه حسینی جامعه غیرتمند و عزتمند است و باید غیرت را از کربلا آموخت و همانند آن افراد، فرزندان خود را برای ایجاد یک جامعه سربلند تربیت کرد.

به گزارش ایسنا به مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر، تمام نمازگزاران پس از نماز جمعه از مقابل مصلی امام خمینی (ره) به راهپیمایی پرداختند.

انتهای پیام

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*