سه شنبه، ۲۴ تیر ۹۳ - ۰۱:۱۳

به گزارش ایرنا ؛ آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روزسه شنبه درنشست با مدیران حوزه ستادی تامین اجتماعی استان بوشهر افزود: عامل این…

به گزارش ایرنا ؛ آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روزسه شنبه درنشست با مدیران حوزه ستادی تامین اجتماعی استان بوشهر افزود: عامل این عقب ماندگی این است که مدیران از دیر باز افق های دراز مدت توسعه برای این استان پیش بینی نکرده اند.

وی اضافه کرد : شایسته نیست در حالی که استان بوشهر همه ظرفیت های توسعه را داراست به دلیل نداشتن زیر ساخت های لازم این همه عقب افتاده باشد.

صفایی بوشهری اظهارکرد: یکی از بزرگترین مراکز ایجاد و ارائه خدمات درحوزه بیمه و درمان سازمان تامین اجتماعی است.

وی ادامه داد: هرگونه ساخت و ساز درحوزه تامین اجتماعی درزمینه ساخت بیمارستان و درمانگاه های تخصصی باید درسطح بین المللی و منطبق با نیازهای آینده استان دربهترین و بالاترین شرایط استاندارد ساخته شود.

نماینده ولی فقیه دراستان بوشهر گفت: استان بوشهر در زمینه وجود نیروهای متخصص پزشکی کمبود های جدی دارد و ضروری است مسوولان مرتبط در این زمینه برای حل مشکلات موجود تلاش کنند.

وی یادآورشد: پروژه های جدید با نگاه به نیازهای آینده استان در زمینه ارائه خدمات نوین به مردم باشد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: این سازمان به عنوان بزرگترین سازمان ارایه دهنده بیمه های اجتماعی در کشور، تعامل مستمر با محیط درونی و بیرونی دارد.

عبدالمجید رازه افزود :این تعامل مستمر و دایمی و اثرات محیط بیرونی برآن، تامین اجتماعی را به سوی تهیه و اجرای یک برنامه بلند مدت و بهینه برای ارائه خدمات به هم استانی ها رهنمون می کند.

وی اضافه کرد: یکی از شاخص ترین اهداف کلان سازمان تامین اجتماعی رضایتمندی مردم است که در استان بوشهر با وجود 15 شعبه اصلی و 13 شعبه اقماری با 476 پرسنل همکار دراین مسیر گام بر می داریم.

رازه بیان کرد: با پایبندی به قانون و برنامه محوری، پیگیری کسب مجوز برای ارتقای شعب اقماری به شعب اصلی، برون سپاری بخشی از فعالیت های سازمان در اجرای اصل 44 قانون اساسی و تکریم ارباب رجوع تلاش می کنیم تا ضمن ارائه مطالبات مردمی رضایتمندی آنها نیز کسب شود.

وی یادآورشد: هر چند سازمان تامین اجتماعی با چالش هایی از جمله نزدیک شدن مصارف نسبت به منابع روبه رو است اما تلاش می شود با مدیریت جهادی، تدبیر و برنامه ریزی و تصمیم گیری براساس منابع پایدار موانع موجود برطرف شود.

مدیر کل تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: هم اکنون 860 هزار نفر بیمه شده اصلی و تبعی دراستان بوشهر زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

وی افزود: هشت هزار و 527 نفربازنشسته، هفت هزار و 824 بازمانده، دو هزار و 218 ازکارافتاده و دو هزار و 426نفر مقرری بیگران بیمه بیکاری در استان بوشهر از مزایایی این سازمان استفاده می کنند.

مدیردرمان سازمان تامین اجتماعی استان بوشهرگفت: با افزایش 40 درصدی نسبت به مدت مشابه درسال گذشته یکهزارو40 میلیارد ریال بابت هزینه درمان بیمه شدگان توسط این مدیریت در استان بوشهر پرداخت شده است.

دکتر ابراهیم پورحکیمی افزود: دراین مدت بخش درمان تامین اجتماعی در تعداد مراجعان سرپایی 14 درصد و در بستری ها 15 درصد رشد داشته است.

وی اضافه کرد: درحالی که ضریب اشغال تخت براساس استاندارهای ملی به طور متوسط 75 درصد است مراکز بیمارستانی سازمان تامین اجتماعی دراستان بوشهر دارای ضریب اشغال 92 درصدی تخت های بیمارستانی است.

پورحکیمی گفت: کاستی های زیادی دراستان بوشهر درحوزه درمان بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی وجود دارد که بخشی از آن ناشی از شرایط کشور است. ک/2

7203 /539

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.